امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساحل انگلیش بِی در ونکوور کانادا
#1
ساحل انگلیش بِی کنار آبی در ونکوور(در بخش غربی مرکز شهر) در استان بریتیش کلمبیاست. این خلیج در منتهی الیه همسایگی بخش مسکونی و پرطرفدارترین ساحل بخش مرکزی شهر برای آفتاب گرفتن، شنا و تماشای غروب آفتاب است. سان ست (Sunset)، Second، Third، Kitsilano، Jericho و Spanish Banks هم از کناره های مشرف به خلیج انگلیسی(English Bay)  هستند. این سواحل کناره خلیج انگلیسی در سرتاسر سال از جمله پرکشش ترین جاذبه ها برای توریست ها به شمار می رود. برپایه داده های تارنمای tripadvisor، نزدیک به شصت درصد از پرسش شوندگان، درجه بسیار خوب به این ساحل داده اند. این سایت توریستی جای دلپذیری برای شنا، گشت زنی با کالسکه کودک، راه انداختن بساط پیک نیک کنار آب و دویدن صبحگاهی ست و جالب است که در هر ساعتی از روز چشم انداز بسیار زیبایی برای تماشا دارد.
این ساحل همیشه سایت پرطرفداری بوده است، به ویژه پس از آنکه در سال ۱۸۹۸ ماسه به ساحل افزوده شد، مردم برای گذران تابستان های خود شروع به ساخت و ساز ویلا و خانه های ییلاقی کنار ساحل کردند. تصور اش هم سخت است که افراد در دهه ۱۸۹۰ برای دسترسی به ساحل ناچار بودند تا از میان مسیرهای بیشه های انبوه رد شوند و تازه هنگامی که به ساحل می رسیدند با یک تخته سنگ بزرگی روبرو می شدند که ساحل را به دو بخش زنانه و مردانه تقسیم کرده بود! با شروع دهه ۱۹۰۰ یک رخت کن چوبی در کنار ساحل تعبیه شد تا مردم دیگر ناچار نباشند لباس های خود را پشت بیشه ها عوض کنند.
ساحل انگلیش بِی در پایان قرن نوزدهم و با شروع قرن بیستم، نخستین نجات غریق رسمی را به خود دید؛ جو فورتس(Joe Fortes) مشهور به صدها نفر از شهروندان تازه وارد شناکردن را یاد داد و از کابین خود مراقب ساحل و شناگران بود.
 
گفتنی ست که در این ساحل زیبا مراسم همگانی هم برگزار می شود: جشن نور یک مسابقه آتش بازی که از سال ۱۹۹۰ هر تابستان و در طول دوهفته ( آخر ماه جولای و هفته نخست ماه آگست) برقرار بوده و بزرگ ترین نمایش آتش بازی کنار ساحل در سطح جهانی ست و جشن سالانه شنای خرس قطبی در زمستان ها.
امروزه ساحل خلیج بیشتر وقت ها پر است از صدها قایق کوچک تفریحی و همچنین کشتی های بزرگ باری ای که در کناره ها منتظرند تا در بندر ونکوور پهلو بگیرند.
 
[عکس: 5c498bdedb625.jpg]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان