امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استفاده از دوشاخه‌های هوشمند
#1
برای چراغ‌های رومیزی، چراغ‌های کف و سایر چراغ‌هایی که حتماً به پریز نیاز دارند می‌توانید از دوشاخه‌های مجهز به وای‌فای استفاده نمایید. کافی است که دوشاخه را به پریز وصل نموده و آن را با استفاده از وای‌فای از راه دور کنترل نمایید. این ابزارها به وای‌فای نیاز ندارند.
این کلیدها قابلیت دیگری هم دارند که علاوه بر کنترل نور می‌تواند، سایر دستگاه‌هایی که به آن متصل هستید مانند تلویزیون یا بخاری را نیز کنترل نماید. وقتی شما این امکان را دارید که نور خانه را به ‌وسیله ریموت کنترل نمایید، تقریباً هرکاردیگری نیز می تواند امکان‌پذیر باشد.
ایده هاب ِخانه هوشمند که می‌تواند به‌عنوان پلی برای اتصال تجهیزات به یکدیگر کمک کند تا حدی مشکلات را بر طرف نموده است و به عبارتی نیازی نیست که حتما بدانید کدام دستگاه، از چه پروتکلی جهت اجرای دستورالعمل ها استفاده می‌نماید، زیرا که این کار خود به خود بوسیله هاب صورت می پذیرد. برخی از پروتکل‌های رایجی که در حال حاضر در تجهیزات خانه‌های هوشمند استفاده می‌شوند عبارتند از  Zigbee ،Z- Wave ،Bluetooth LE  یا  Wi-Fi، اما نیاز به وجود یک پروتکل واحد نیز به‌شدت احساس میگردد.
در صورتی که با شبکه‌های کامپیوتری سر و کار داشته باشید، حتما نام ابزارهایی مانند هابِ خانه هوشمند، سوئیچ یا روتر را شنیده‌اید. شاید این ابزارها، در ظاهر بسیار شبیه به هم باشند، اما مکانیزم کاربرد هر یک متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی تفاوت‌های این سه ابزار مرتبط با شبکه خواهیم پرداخت.
هاب، یکی از تجهیزات متداول در شبکه‌های کامپیوتری و ارزان ترین روش اتصال دو یا چندین کامپیوتر به یکدیگر می باشد. هابِ خانه هوشمند در اولین لایه مدل مرجع OSI فعالیت می‌نماید. این دیوایس فریم‌های داده را نمی‌خواند (کاری که سوئیچ یا روتر انجام می‌دهد) و صرفاً این اطمینان را ایجاد می‌نماید که فریم‌های داده بر روی هر یک از پورت‌ها، تکرار خواهد شد.

خانه هوشمند-خانه هوشمند رشت-خانه هوشمند گلسار-نمایندگی خانه هوشمند-سیستم هوشمند-درخواست نمایندگی خانه هوشمند-هوشمندسازی ساختمانخانه ی هوشمنداپارتمان هوشمند-پذیرش و اخذ نمایندگی خانه هوشمند-اخذ نمایندگی خانه هوشمندکلید لمسی هوشمند
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان