امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیلم Blade Runner 2049
#1
دنی ویلنوو دوباره گل کاشته است. فیلم Blade Runner 2049، دنباله‌ای استثنایی بر فیلم کالت ریدلی اسکات و یک تجربه‌ی سینمایی خارق‌العاده است.
حالا همگی اجازه داریم نفس‌های حبس‌‌شده‌مان را با خیال راحت بیرون بدهیم. حالا می‌توانیم فرآیند آرام گرفتن سیر و سرکه‌هایی را که داشتند در دل‌مان می‌جوشیدند حس کنیم. «بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049) دقیقا همان چیزی است که از عدم وقوعش می‌ترسیدیم و دقیقا همان دنباله‌ای است که دوست داشتیم اتفاق بیافتد. «بلید رانر ۲۰۴۹» قبل از اینکه یک فیلم عالی باشد، یک تجربه‌ی سینمایی تمام‌عیار است که آدم را همچون امواج خروشان اقیانوس به‌طرز کوبنده و غرق‌کننده‌ای در برمی‌گیرد. قبل از اینکه برای تماشا باشد، فضایی برای محو شدن است. قبل از اینکه دنیایی برای دنبال کردن باشد، کیهانی برای زندگی کردن است. قبل از اینکه یک بلاک‌باستر هالیوودی باشد، یک فیلم هنری لطیف است که در هیبت یک تایتانِ سایه‌افکنِ پرخرج ظاهر شده است. وقتی خبر رسید هالیوود قرار است سراغ «بلید رانر»، شاهکار جریان‌ساز ریدلی اسکات از سال ۱۹۸۲ برود و دنباله‌ای برای آن بسازد نگران شدیم. چون اصلا یکی از کسب و کارهای هالیوود سوءاستفاده از نوستالژی سینمادوستان برای بازگرداندن آی‌پی‌های معروف قدیمی است. راستش هالیوود معمولا سراغ فیلم‌ها و مجموعه‌های عامه‌پسند می‌رود. فیلم‌هایی که معمولا از مضمون و محتوای عمیقی بهره نمی‌برند و معمولا می‌توان آنها را بدون اینکه به جایی بر بخورد با افزایش تعداد و ابعاد اکشن‌ها و خوشگل‌تر کردن جلوه‌های کامپیوتری بازسازی کرد. اما دست گذاشتن روی فیلمی مثل «بلید رانر» هم عجیب است و هم نگران‌کننده. عجیب است چون «بلید رانر» برخلاف چیزی که روی پوسترها و عکس‌هایش به نظر می‌رسد اصلا یکی از آن علمی‌-تخیلی‌های معمول هالیوود نیست.
این در حالی است که فیلم هیچ‌وقت به استقبال قابل‌توجه‌ای در زمان اکرانش دست پیدا نکرد، به فراموشی سپرده شد و برخلاف دیگر فیلمِ علمی‌-تخیلی دهه‌ی هشتادی ریدلی اسکات یعنی «بیگانه» آن‌قدر نفروخت که بلافاصله شاهد ساخت دنباله‌های متعددی از آن باشیم. راستش را بخواهید همین چند روز پیش فیلم را بازبینی کردم و فهمیدم فیلم از آن چیزی که فکر می‌کردم هم ابعاد کوچک‌تری دارد. اینکه چقدر خاطراتم از فیلم در مقابل واقعیت قرار می‌گیرد شگفت‌زده‌ام کرد. چیزی که از «بلید رانر» به یاد داشتم داستان کاراگاهی رازآلود علمی‌-تخیلی پرزرق و برقی با موسیقی سحرآمیزی بود که قوانین جدیدی برای ژانرش به نگارش در آورد و از لحاظ موضوعات تماتیک سال‌ها جلوتر از زمان خودش بود (این جمله را با صدای بلند و هیجان‌انگیز بخوانید). اما بازبینی‌ام نظرم را تغییر نداد. نه از این لحاظ که هیچکدام از این تعریف و تمجیدها و حرف‌های محبت‌آمیز درباره‌اش صدق نمی‌کند، بلکه از این لحاظ که فیلم چقدر بی‌ادعاتر و جمع و جورتر از چیزی که به خاطر داشتم است. اینکه چقدر از حرف‌های فیلم از طریق سکوت‌های بلند بین دیالوگ‌هایش و تصاویر خیره‌کننده‌اش بیان می‌شود. «بلید رانر» از آن علمی‌-تخیلی‌هایی است که به جای تمرکز روی جنگ‌ها و نبرد فضاپیماها و لایت‌سیبرها و روبات‌های غول‌پیکر و داستان‌های نجات دنیا و سفر به سیاره‌ها و کهکشان‌های دیگر، درباره‌ی کاراکترهایش و عمیق شدن در احساسات و روحشان است. «بلید رانر» به جای اینکه به آسمان نگاه کند، به درون نگاه می‌کند. به جای اینکه روی هیجان‌های پیش‌پاافتاده تمرکز کند، درباره‌ی سوال پرسیدن است. آن هم از آن سوالاتی که فلاسفه و روانشناسان را به گلاویز شدن با مغزشان وادار کرده است. فیلم فقط به اتفاقات عجیب و غریب و «سای‌فای»‌وارِ دنیایش اشاره می‌کند و هیچ‌وقت حواسش به چیز دیگری پرت نمی‌شود. «بلید رانر» نمونه‌ی بارز فیلمی است که از طریق نشان ندادن، گسترش پیدا می‌کند. از طریق اعتماد کردن به قدرت تصورِ بیننده، به فراتر قدم می‌گذارد.

شاید به خاطر همین است که خاطره‌ام از «بلید رانر» با واقعیت فرق می‌کرد. فیلم گوشه‌ای از زندگی کاراکترهای دنیای سایبرپانکش را بهمان نشان می‌دهد و می‌گذارد خودمان گوشه و کنارش را در ذهن‌مان بسازیم و بزرگ‌تر کنیم. خب، به‌علاوه‌ی تمام اینها وقتی حرف از «بلید رانر» می‌شود، حرف از فیلمی انقلابی می‌شود که یکی از مهم‌ترین آثار سرگرمی و اولین فیلمی است که تصویری را که امروز در ذهن‌مان از دنیاهای دستوپیایی سایبرپانک شکل گرفته است مدیونش هستیم. یعنی داریم درباره‌ی فیلمی حرف می‌زنیم که کم و بیش در کنارِ کتاب‌هایی مثل «نیرومنسر» (Neuromancer)، یک تنه مسئول خلق یک ژانر است. پس می‌بینید سازندگان و تهیه‌کنندگان و طرفداران دنباله‌‌ی چنین فیلمی خود را در موقعیت حساسی پیدا می‌کنند. از یک طرف فیلم نباید رو به اکشن بیاورد و فضای شخصی فیلم اصلی را حفظ کند (موضوعی که در تضاد با ماهیت بلاک‌باسترهای پرهزینه‌ی امروزی قرار می‌گیرد) و از طرف دیگر سازندگان باید خودشان را برای مقایسه شدن با فیلم کالتی که در گذر زمان عاشقان سینه‌چاک خودش را به دست آورده است آماده کنند. خبر خوب این است که «بلید رانر ۲۰۴۹» از این چالش سربلند بیرون می‌آید. این فیلم هر چیزی که «مد مکس: جاده‌ی خشم» (Mad Max: Fury Road) و «جنگ برای سیاره میمون‌ها» (War for the Planet of the Apes) بودند هست و هر چیزی را که «آن» (It) برای کتاب منبع اقتباسش نکرد در قبال فیلم اصلی انجام می‌دهد. یادتان می‌آید «جاده‌ی خشم» و «جنگ» چگونه انتظاراتی را که از دنباله‌ها داشتیم در هم شکستند و به بهترین فیلم‌های مجموعه‌هایشان تبدیل شدند؟ اگرچه فکر نمی‌کنم بتوان گفت «بلید رانر ۲۰۴۹» بهتر از فیلم اصلی است، اما همین که داریم درباره‌ی این موضوع صحبت می‌کنیم برای تثبیت کیفیت بالای آن در مقایسه با فیلم اصلی کفایت می‌کند.
«بلید رانر» نمونه‌ی بارز فیلمی است که از طریق نشان ندادن، گسترش پیدا می‌کند. از طریق اعتماد کردن به قدرت تصورِ بیننده، به فراتر قدم می‌گذارد
یادتان می‌آید درباره‌ی «آن» گفتم که چگونه به ویژگی‌ها و نکات اساسی منبع اقتباسش پشت می‌کند؟ خب، اگر فرض کنیم «بلید رانر» حکم منبع اقتباس را برای «بلید رانر ۲۰۴۹» دارد، این فیلم به تمام عناصری که فیلم اصلی را تعریف می‌کند وفادار و پایبند مانده است و آنها را گسترش داده و به بهترین شکل ممکن به اجرا درآورده است. چه می‌شد اگر بعد از ۳۵ سال با فیلم دیگری به اسم «بلید رانر» روبه‌رو می‌شدیم که کماکان از لحاظ فنی شگفت‌زده‌مان می‌کرد، کماکان به تجربه‌ای برای شناور شدن در دنیایش تبدیل می‌شد، کماکان به‌طرز هنرمندانه‌ای عناصر فیلم‌های نوآر را با سایبرپانک ترکیب می‌کرد. چه می‌شد اگر همان‌طور که فیلم ریدلی اسکات، محتوای کتاب را کامل کرد، با دنباله‌ای روبه‌رو می‌شدیم که محتوای فیلم اصلی را کامل می‌کرد. چه می‌شد اگر همان‌طور که «بلید رانر» بهترین بلاک‌باستر زمانه‌ی خودش بود، این یکی هم به چنین دستاوردی دست پیدا می‌کرد. چنین اتفاقی در رابطه با «بلید رانر ۲۰۴۹» افتاده است. این فیلم در همه‌ی زمینه‌ها طوری جا پای قسمت اول گذاشته که حتی عملکرد نه چندان خوبش در گیشه هم شبیه به فیلم قبلی است. بنابراین اولین نکته‌ای که به خاطرش باید دنی ویلنوو به عنوان کارگردان و آلکون اینترتینمنت به عنوان سرمایه‌گذار را تحسین کرد این است که «بلید رانر ۲۰۴۹» یک فیلم پرهزینه‌ی تماما هنری است. چه می‌شد اگر علمی‌-تخیلی‌هایی مثل «اکس ماکینا» (Ex Machina) یا «زیر پوست» (Under the Skin) با بودجه‌های هنگفتی ساخته می‌شدند. و دست زدن به چنین حرکتی واقعا جسارت می‌خواهد.

هالیوود عاشق بازسازی است. حتی وقتی با چیزی به بزرگی «جنگ ستارگان» و «پارک ژوراسیک» سروکار داریم. همگی از فرمول قابل‌پیش‌بینی‌ای پیروی می‌کنند. معرفی یک سری کاراکتر جدید و تکرار خط داستانی فیلم اصلی با آنها و چپاندن کاراکترهای قدیمی در گوشه و کنار فیلم به عنوان نوستالژی. «بلید رانر ۲۰۴۹» به این دلیل فیلم خوبی است که روی پای خودش می‌ایستد. یک دنباله‌ی واقعی. دنباله‌ای، دنباله‌تر از «مد مکس: جاده‌ی خشم». چون حتی کسانی که فیلم‌های قبلی مجموعه‌ی «مد مکس» را ندیده بودند می‌توانستند از «جاده‌ی خشم» لذت ببرند. «بلید رانر ۲۰۴۹» چیزی شبیه به «بیگانه‌ها»‌ی جیمز کامرون است. فیلمی که نه تنها کامل‌کننده‌ی شخصیت‌پردازی الن ریپلی و دنیای فیلم است، بلکه توسط کارگردان دیگری با چشم‌انداز متفاوتی ساخته شده و همین انتخاب بهترین از بین آنها را سخت کرده است. «بلید رانر ۲۰۴۹» در این دسته دنباله‌ها قرار می‌گیرد. اتفاقات «بلید رانر» نقش مهمی برای فهمیدن «بلید رانر ۲۰۴۹» ایفا می‌کنند و فیلم تلاشی برای شیرفهم کردنتان نمی‌کند. فیلم فرض می‌کند که شما فیلم اصلی را دیده‌اید. «بلید رانر ۲۰۴۹» مثل «نیرو برمی‌خیزد» نان نوستالژی‌بازی و ارجاعاتش را نمی‌خورد. کاراکتر هریسون فورد از فیلم اصلی را همین‌طوری بی‌دلیل به اینجا نمی‌آورد که فقط آورده باشد. بلکه برای او هدف دارد. اگرچه افق داستان بزرگ‌تر شده است و برخلاف قسمت اول به جز شمال شهر لس آنجلس، به مناطق و شهرها و لوکیشن‌های دیگری هم سر می‌زنیم و اگرچه ماجرای اصلی کمی از آن حالت مستقل فیلم اول فاصله گرفته است، اما هیچکدام از اینها به معنی زیر پا گذاشتن عنصر اصلی «بلید رانر» که توجه به شخصیت‌ها است نیست. «بلید رانر ۲۰۴۹» یکی از آن دنباله‌هایی است که تا قبل از آن فکر می‌کردی همه‌چیز در ایده‌آل‌ترین شکل ممکن قرار داشت و داستان این دنیا در همان جایی که باید تمام می‌شد تمام شد، اما تماشای این دنباله مثل پیدا کردن فصل آخر کتابی است که فکر می‌کردی به سرانجام رسیده بود و حالا با خواندنش، داستان را کامل‌تر می‌کند. «بلید رانر ۲۰۴۹» تلاقی هنر و تکنولوژی است.
دنی ویلنوو قبلا با «سیکاریو» (Sicario) و «رسیدن» (Arrival) نشان داده بود که در به تصویر کشیدن نماهای خیره‌کننده و تنش‌زا و شکوهمند و پرمعنا چه هنرمند کم‌نظیری است و او تمام چشم‌انداز باظرافتش را در ابعادی بزرگ‌تر و گستره‌ای نامحدودتر به «بلید رانر ۲۰۴۹» آورده است. این فیلم، فیلم جلوه‌های کامپیوتری است. تقریبا تک‌تک سکانس‌های فیلم مملو از نماهایی است که در حلقِ چشم‌های تماشاگر جا نمی‌شوند. ولی چرا فیلمی مثل «شبح درون پوسته» به خاطر استفاده‌ی سرسام‌آورش از جلوه‌های کامپیوتری مورد موآخذه قرار می‌گیرد و فیلمی مثل «بلید رانر ۲۰۴۹» این‌قدر تحسین می‌شود. چون اگر اولی خودنمایی و شوآف بود، دومی با هدف غوطه‌ور کردن تماشاگر در یک دنیا کنار هم چیده شده است. اگر اولی بی‌چفت و بست و «موزیک ویدیو»وار بود، جلوه‌های ویژه‌ی این یکی هدفمند و با ریزه‌کاری صورت گرفته است. آن‌قدر به بلاک‌باسترهای بی‌مغز و سطحی عادت کرده‌ایم که روبه‌رو شدن با چنین فیلم پیچیده و تامل‌برانگیز و جاه‌طلبی و بعد شوکه نشدن از آن سخت است. «بلید رانر ۲۰۴۹» آن‌قدر به‌طرز جذابی شلوغ و سنگین است که تماشای آن مثل پشت سر گذاشتن یک سفر طولانی می‌ماند و فهمیدن تمام و کمالش بعد از یک بار پشت سر گذاشتن این سفر، مثل دست و پا زدن در باتلاق می‌ماند.
«بلید رانر ۲۰۴۹» حدود ۳۰ سال بعد از پایان فیلم اول جریان دارد. جایی که کمپانی تایرل که قبلا وظیفه‌ی ساخت رپلیکنت‌ها را برعهده داشت بعد از واقعه‌ای به اسم «خاموشی سراسری» ورشکست شده و از بین رفته و جای آن را کمپانی جدیدی به رهبری نابغه‌ی جدیدی به اسم نیاندر والاس (جرد لتو) گرفته است. والاس از طریق رپلیکنت‌های سربه‌زیر و حرف‌گوش‌کنش موفق شده دوباره مجوز تولید این اندرویدهای ژنتیکی را بگیرد و دوباره شاهد حضور آزادانه‌ی آنها بین مردم و استفاده برای کار در زمین و سیاره‌های دورافتاده هستیم. داستان به افسر دیگری از واحد بلید رانرِ پلیس لس آنجلس به اسم «کی» (رایان گاسلینگ) می‌پردازد. وظیفه‌ی بلید رانرها این است که رد رپلیکنت‌های فراری و شورشی را بزنند و آنها را اعدام کرده یا به قول خودشان «بازنشسته» کنند. «کی» در جریان یکی از ماموریت‌هایش با سرنخی برمی‌خورد می‌کند که او را وارد سفر خودشناسی می‌کند. اولین نکته‌ای که باعث شد از همان ابتدا متوجه شوم دنی ویلنوو و نویسندگانش قصد روایت یک داستان جدید و مکمل قبلی را  دارند ماهیت «کی» به عنوان یک رپلیکنت است. برخلاف فیلم اصلی که با زیر سوال بُردن ماهیت ریک دکارد به پایان می‌رسد، این یکی شخصیت اصلی‌اش را در موقعیت متفاوتی قرار می‌دهد. فیلم اول درباره‌ی این بود که آیا دکارد رپلیکنت است یا انسان و اصلا آیا جواب این سوال اهمیت دارد. فیلم اول درباره‌ی مرد تنها و افسرده‌ای وسط دنیایی تاریک بود که دنبال کوچک‌ترین ارتباطی برای دوام آوردن می‌گشت و دست آخر آن ارتباط را با ریچل، رپلیکنتی که او نیز تنها بود پیدا کرد. برخورد تنهایی این دو با یکدیگر منجر به جرقه خوردن آتش و انسانیتِ سرکوب‌شده‌‌ای درون آنها شد و کمی عشق و محبت را به دنیایی که آخرالزمانِ ارتباطات انسانی است بازگرداند.

در «بلید رانر ۲۰۴۹» اما از زاویه‌ی دید رپلیکنتی به دنیا نگاه می‌کنیم که مجبور است سرش را پایین بیاندازد و قوانین و روتین زندگی‌ای را که برایش برنامه‌ریزی شده است دنبال کند. افسر «کی» یک‌جورهایی حکم دولوریس از سریال «وست‌ورلد» را دارد. روباتی که باید بله قربان‌گوی انسان‌ها باقی بماند. با این تفاوت که نحوه‌ی رسیدن این دو به خودآگاهی فرق می‌کند. اگر دولوریس از واقعیت اطرافش ناآگاه بود و هرروز برای فراموش کردن خاطرات ناگوار روز قبل ری‌ست می‌شد و تازه بعد از به یاد آوردن خاطراتش از روزها و سال‌های قبل شروع به فاصله گرفتن از مسیر از پیش‌تعیین‌شده‌اش می‌کرد، افسر «کی» می‌داند دور و اطرافش چه می‌گذرد و جایگاه خودش به عنوان اندرویدی برده و خدمتکار انسان‌ها را قبول کرده است. فقط نکته این است که او انگیزه‌ای برای شورش ندارد. برخلاف ریک دکارد که اوریگامی اسب تک‌شاخی که در پایان فیلم اول پیدا می‌کند باعث می‌شود تا به این نتیجه برسد که شاید خاطراتش قلابی بوده‌اند و او در واقع یک رپلیکنت است، افسر «کی» می‌داند خاطراتش از کودکی، قلابی هستند و توسط کمپانی برایش در نظر گرفته‌ شده‌اند و می‌داند که او در قالب یک بزرگسال به دنیا آمده است، اما روبه‌رو شدنِ او با تاریخ تولدِ حکاکی شد‌‌ه‌اش روی تنه‌ی درختی خشک‌شده وسط ناکجاآباد و تشابه آن با تاریخ حکاکی شده زیر عروسک چوبی اسبی که از خاطرات قلابی کودکی‌اش به یاد دارد و پیدا کردن عروسکی که آن را در کودکی پنهان کرده بود به کی انگیزه می‌دهد تا دست به کار شود. او حالا برخلاف دکارد، با این سوال روبه‌رو می‌شود که اگر خاطراتش واقعی باشند چه؟
در نگاه اول «کی» خیلی یادآور دکارد از فیلم اول است. یک بلید رانر ساکت با چشمانی غمگین که در سایه‌ها می‌نشیند
در نگاه اول «کی» خیلی یادآور دکارد از فیلم اول است. یک بلید رانر ساکت با چشمانی غمگین که در سایه‌ها می‌نشیند. همچون کاراگاهانِ فیلم‌های نوآور یک کُت بلند چرمی خفن به تن می‌کند و در خیابان‌های لس آنجلسِ آینده به شکار رپلیکنت‌های فراری می‌پردازد. اما همین که متوجه می‌شویم «کی»، رپلیکنت است باعث ‌می‌شود تا نظرمان تغییر کند. او شاید در ظاهر و رفتار و شغل شبیه دکارد باشد، اما درگیری اصلی‌اش که شخصیت واقعی‌اش را شکل می‌دهد بیشتر شبیه به کاراکتر روی بتی، آنتاگونیست فیلم اصلی است. شاید بزرگ‌ترین جذابیت‌ و غافلگیری‌ فیلم ریدلی اسکات چیزی است که ممکن است خیلی راحت دست‌کم و نادیده گرفته شود. او به‌طرز هنرمندانه‌ای جای پروتاگونیست و آنتاگونیست را تغییر می‌دهد و ما تا مونولوگ مشهور روی بتی در پایان فیلم در زیر باران متوجه این اتفاق نمی‌شویم. طبیعتا خیلی‌ها «بلید رانر» را با این تصور شروع به تماشا می‌کنند و به پایان می‌رسانند که ریک دکارد قهرمان قصه است و رپلیکنت‌های بی‌رحم و دیوانه‌ی فراری به رهبری روی بتی، دشمنانش هستند که او از طریق شکست دادن آنها به تکامل شخصیتی می‌رسد. بالاخره نه تنها اکثر زمان فیلم به دکارد اختصاص دارد، بلکه همه بهش می‌گویند که رپلیکنت‌های فراری برای جامعه خطر دارند و او پلیسی است که باید به وظیفه‌اش عمل کند. اما حقیقت این است که شخصیت اصلی «بلید رانر» نه دکارد، که روی بتی است. یک رپلیکنت قوی و ترسناک که به زمین آمده است تا با خالقش دیدار کرده و از او بخواهد تا عمر ۴ ساله‌اش را افزایش بدهد. در پایان فیلم وقتی روی بتی متوجه می‌شود راهی برای افزایش عمرش وجود ندارد تصمیم می‌گیرد تا جان دکارد را نجات بدهد و اندک لحظات باقی‌مانده از زندگی‌اش را با تعریف کردن خاطرات عجیبی از گذشته‌اش در فضا سپری کند.
در دنیایی که رابطه‌ی بین انسان‌ها مُرده، دفن شده و پوسیده است. روی بتی در حرکتی که او را انسان‌تر از خود انسان‌ها به تصویر می‌کشید تصمیم می‌گیرد تا از کسی که قصد کشتنش را داشت به عنوان دوستی برای درد و دل کردن استفاده کند. نتیجه سکانس جادویی و فراموش‌نشدنی فوق‌العاده‌ای است که مثل جکش بزرگی روی سر احساسات ما و دکارد فرود می‌آید. ناگهان متوجه می‌شویم انسان‌ها و رپلیکنت‌ها برخلاف چیزی که در گوش‌مان می‌خواندند و به نظر می‌رسید یک سری هیولای ترمیناتورگونه که کمر به نابودی جامعه بسته باشند نیستند. دکارد در حالی که ضربات قطرات باران را روی پلک‌هایش حس می‌کند متوجه می‌شود رپلیکنتی که قرار بود او را بکشد چقدر شبیه خودش است. رپلیکنتی که در تمام این مدت در تلاش برای کشتنش بود در واقع با همان درد و رنجی دست و پنجه نرم می‌کند که او تمام زندگی‌اش آن را لمس کرده است. برخلاف انسان‌های این دنیای همیشه تاریک که در سلول‌های انفرادی خودشان زندگی می‌کنند، روی بتی و دار و دسته‌‌اش به خاطر عمر کوتاهشان یک گروه را تشکیل می‌دهند تا هوای یکدیگر را داشته باشند. آنها معنا و جدیت مرگ را درک می‌کنند و تمام تلاششان را می‌کنند تا قبل از مُردن، لذتِ زندگی را درک کرده و مزه‌اش را بچشند. اما عمر نسبتا طولانی‌تر انسان‌ها کاری کرده تا فراموش کنند چه ۴ سال و چه ۴۰ سال، آنها بالاخره در یک چشم به هم زدن با مرگ روبه‌رو خواهند شد و آنجاست که از عدم تلاش برای لذت بردن از زندگی‌‌شان افسوس خواهند خورد.

«بلید رانر»‌ به بحث‌های تماتیک گوناگونی می‌پردازد، اما بزرگ‌ترین‌شان این است که «انسان بودن به چه معنایی است؟». فیلم از طریق صحنه‌ی مرگ روی بتی بهمان می‌فهماند که تعریف پیش‌پاافتاده‌ای که ما از انسانیت داریم به شکست محکوم است. انسانیت به موجودات دوپایی که چشم و ابرو و دهان و دماغ دارند خلاصه نمی‌شود. فیلم می‌گوید انسانیت درباره‌ی ارتباطی است با یکدیگر برقرار می‌کنیم. مهم نیست طرف مقابل از مقوا ساخته شده یا حاصل دستکاری‌ها و فعل و انفعالات شیمیایی و ژنتیکی است یا از چندتا تکه آهن و پیچ و مهره درست شده یا درون گوشی موبایل‌مان زندگی می‌کند. فیلم می‌گوید ظاهر ماجرا را فراموش کنید. اگر دو نفر مثل دکارد و روی بتی با تمام تفاوت‌هایشان از احساسات مشترکی با هم بهره می‌برند و حرف یکدیگر را می‌فهمند، پس انسان هستند. «بلید رانر» درباره‌ی اثبات انسانیت از طریق ارتباط با دیگران است. انسانیت درباره‌ی تلاش برای فهمیدن معنای زندگی به جای داشتن زندگی آواره و بی‌هدفی مثل تکه نایلونی که هر جا که باد بوزد به همان سو متمایل می‌شود. روی بتی با هدف زیاد کردن طول عمرش به زمین می‌آید و خالقش را جستجو می‌کند، اما سوال این است که آیا این کار مشکلش را برطرف می‌کرد یا منجر به مشکل جدی‌تری برای او می‌شد. آن وقت سوال این بود که با زمان اضافه‌ای که به دست آورده‌ام چه کار کنم؟ آیا امکان نداشت تا عمر اضافه باعث شود روی بتی از آن موجود پرانرژی و عاشق در هزارتوی زمان گرفتار شده و به یکی از همین انسان‌های افسرده و تنها تبدیل شود؟
حتی خود تایرل که حکم بدمن اصلی قصه را دارد و به رپلیکنت‌ها به عنوان ابزار نگاه می‌کند هم در جایی از فیلم به روی می‌گوید: «شمعی که دو برابر روشنایی داشته باشه، زودتر هم به پایان می‌رسه». انگار تایرل به زبان بی‌زبانی دارد به روی بتی می‌فهماند که چیزی که اهمیت دارد طول زندگی نیست، بلکه کیفیت آن است. اینکه چقدر با هیجان و اشتیاق این زندگی را در آغوش کشیده‌ای. اینکه چقدر اجازه ندادی تا حتی یک قطره‌ی ارزشمند از آن به هدر نرود و چقدر برای چیزی که به آن اعتقاد داشتی تلاش کردی و در این مدت کوتاه چقدر خاطره ساختی و چه خاطرات متحول‌کننده‌ای از خود بر جای گذاشتی. روی بتی خاطره‌ی بزرگی از خود به جا می‌گذارد. او نه تنها در آن پشت‌بام بارانی دکارد را تغییر می‌دهد، بلکه یاد و خاطره‌اش برای همیشه در ذهن سینما هم باقی می‌ماند. روی بتی در عرض چند دقیقه، به اندازه‌ی سال‌ها زندگی می‌کند. او معنای زندگی را برای خودش کشف می‌کند و آن چیز عجیب و غریب و پیچیده‌ای نیست. همه‌چیز به تعریف خاطره‌ای از چیزهای خیره‌کننده‌ای که در فضا دیده برای دکارد خلاصه شده است. به پرواز یک کبوتر سفید در میان آسمان سیاه لس آنجلس.
پس اگرچه در ابتدا «کی» آدم را به یاد دکارد می‌اندازد، اما او از قوس شخصیتی روی بتی پیروی می‌کند. انگار ما داریم داستان ناگفته‌ی تصمیم روی بتی برای بازگشت به زمین و پیدا کردن خالقش را با تمام جزییات از طریق «کی» تماشا می‌کنیم. انگار «بلید رانر ۲۰۴۹» یک‌جورهایی حکم پیش‌درآمد غیرمستقیم روی بتی را دارد. رپلیکنتی در زنجیر انسان‌ها که به مرور به درکی از زندگی و انسانیت می‌رسد که خود انسان‌ها آن را فراموش کرده‌اند. اما چیزی که «بلید رانر ۲۰۴۹» را به دنباله‌ی هوشمندانه‌‌ای تبدیل می‌کند این است که درست در لحظه‌ای که فکر می‌کنید دستش را خوانده‌اید به‌طرز لذت‌بخشی بهتان رودست می‌زند. درست در لحظه‌ای که فکر می‌کنید سازندگان قصد تکرار قوس شخصیتی روی بتی را از طریق «کی» دارند معلوم می‌شود که این‌طور نیست. اگر چنین اتفاقی می‌افتاد مطمئنا «بلید رانر ۲۰۴۹» به یکی دیگر از آن دنباله‌هایی تبدیل می‌شد که نان قسمت‌های قبلی‌اش را می‌خورد و حالت محافظه‌کارانه و تکراری‌ای به خود می‌گرفت. بنابراین می‌توان گفت همان‌طور که «کی» فقط شبیه به دکارد است و تکرار شخصیت او نیست، «کی» فقط شبیه به روی بتی است و تکرار شخصیت او هم نیست. «کی» داستان منحصربه‌فرد خودش را دارد. شباهت درگیری درونی «کی» و روی بتی یادآور شباهت‌ها و تضادهای شخصیت‌های اصلی دو سریال «برکینگ بد» و «بهتره با ساول تماس بگیری» است. والتر وایت و جیمی مک‌گیل روی کاغذ داستان یکسانی دارند. در هر دو سریال دنبال‌کننده‌ی مسیر از دست رفتن اخلاق و تحول آنها از آدم‌های خوبی به هایزنبرگ و ساول گودمن هستیم. اما مسیری که این دو دنبال می‌کنند متفاوت است. والتر وایت خود قدم به قلمروی سیاهی می‌گذارد و جیمی مک‌گیل را با زور به درون آن هُل می‌دهند. روی بتی و «کی» شروع و سرانجام یکسانی دارند، اما مسیری که طی می‌کنند متفاوت است و این مهم‌ترین چیزی است که «بلید رانر ۲۰۴۹» را به یک دنباله‌ی مکمل و متفاوتی تبدیل می‌کند.

چیزی که خط داستانی «کی» را با روی بتی متفاوت می‌کند این است که «کی» متوجه می‌شود دکارد و ریچل بعد از سوار شدن در آن آسانسور پرسرعت در آخر فیلم قبلی، فرار می‌کنند و بچه‌دار می‌شوند. بچه‌دار شدنی که  از لحاظ بزرگی، حکم باردار شدن زنان در دنیای «فرزندان بشر» (Children of Men) را دارد. ناممکن، ممکن می‌شود. سوال این است که یک رپلیکنت چگونه توانایی بچه‌دار شدن داشته است و آن بچه کجاست؟ افشای توانایی بچه‌دار شدن رپلیکنت‌ها باعث می‌شود تا آنها متوجه شوند دیگر به انسان‌ها نیازی ندارند و این می‌تواند به آنها امیدی برای مبارزه و شورش بدهد. نکته اما این است که «کی» در جریان جستجوهایش شک می‌کند. نکند بچه‌ی دکارد و ریچل خود او باشد؟ نکند برخلاف چیزی که فکر می‌کرد خاطراتش از کودکی حقیقت داشته باشد؟ نکند او پدر و مادر داشته باشد؟ نکند او همان مسیح موعودی است که کلید نجات رپلیکنت‌ها است؟ نکند او همان جنگجویی است که رپلیکنت‌ها را متحد کرده و به آنها برای مبارزه انگیزه می‌دهد؟ نکند زندگی‌اش آن‌قدرها هم فکر می‌کرده بی‌معنی نبوده است؟ آخه آدم باید چقدر خوش‌شانس باشد. فکر کن تمام عمرت را به عنوان یک توسری‌خور سپری کنی، اما یک روز خیلی شانسی به سرنخی برخورد کنی که نشان دهد «تو استثنایی هستی».
انگار حفره‌ی بزرگ خالی وسط روحت که همیشه بادهای سرد از میان آن عبور می‌کردند و وجودت را به لرزه در می‌آوردند یک‌دفعه پُر می‌شود
انگار حفره‌ی بزرگ خالی وسط روحت که همیشه بادهای سرد از میان آن عبور می‌کردند و وجودت را به لرزه در می‌آوردند یک‌دفعه پُر می‌شود. «کی» با اشتیاق کامل سر کلاف این شک و تردید را می‌گیرد و آن را دنبال می‌کند و با تمام وجود به این باور می‌رسد که آره، حقیقت دارد. دوست دارد باور کند که نیروی فراتری در هستی وجود دارد که هوایش را داشته است و برای او برنامه‌ی از پیش‌تعیین‌شده‌ای ریخته است. درست در حالی که «کی» با هیجان و امیدواری سرنخ‌ها را یکی یکی برای اثبات اینکه فرزند گم‌شده‌ی دکارد و ریچل است دنبال می‌کند، من هم شک برم داشت. هرچه «کی» به هدفش نزدیک‌تر می‌شد، من هم بیشتر ناراحت می‌شدم. چرا؟ به خاطر اینکه سناریوهایی مثل «قهرمان موعود» و «پسربچه‌/دختربچه‌ی بدبخت و تنهایی که متوجه می‌شود استثنایی است و در تعیین سرنوشت دنیا نقش دارد» به گروه خونی «بلید رانر» جماعت نمی‌خورد. بنابراین داشتم خودم را آماده می‌کردم را تا بیاییم اینجا و بهتان خبر بدهم که «بلید رانر ۲۰۴۹» برخلاف قسمت اول، چه فیلم قابل‌پیش‌بینی و کهنه‌ای است. می‌خواستم بیاییم اینجا و بهتان خبر بدهم که دنی ویلنوو و دار و دسته‌اش چگونه ماهیت این دنیا را با تبدیل کردن آن به ماجرای فانتزی پیش‌پاافتاده‌ای از تیر و طایفه‌ی «هری پاتر» زیر پا گذاشته‌اند. اما آن‌قدر به ویلنوو (مخصوصا بعد از غافلگیری نهایی «رسیدن») اعتقاد داشتم که به جای اینکه زود قضاوت کنم، در فیلم عمیق‌تر شدم. کنجکاوتر شدم تا ببینم این موضوع به کجا ختم می‌شود. مسئله این است که دنبال کردن داستان یک قهرمان برگزیده‌ی دیگر فقط حوصله‌سربر نیست، بلکه ضد«بلید رانر» است.
بالاتر از این گفتم که «بلید رانر» چگونه درک‌مان از پروتاگونیست و آنتاگونیست را می‌شکند و جادویی‌ترین و احساسی‌ترین دیالوگ‌ها و سکانسش را به کاراکتری می‌دهد که تا قبل از آن فکر می‌کردیم یک موجود شرور و ترسناک است. پس قبل از تماشای «بلید رانر ۲۰۴۹» مهم‌ترین چیزی که از آن می‌خواستم یکی دیگر از این ساختارشکنی‌های روایی بود. بنابراین روبه‌رو شدن با داستانی که قدم در تکراری‌ترین مسیر ممکن گذاشته بود باعث شد تا به‌طرز بسیار نامحسوسی ترس برم دارد. اما خیلی زود حقیقت روی سر «کی» خراب می‌شود: او استثنایی نیست. فرزند واقعی دکارد و ریچل نه پسر، بلکه دختر است. او فقط خاطرات یکسانی با فرزند واقعی آنها، دکتر آنا استلاین که برای کمپانی والاس کار می‌کند دارد. بزرگ‌ترین غافلگیری فیلم گرچه برای «کی» گران تمام می‌شود، اما من از وقوع آن خوشحال بودم. از اینجا به بعد «بلید رانر ۲۰۴۹» از یک فیلم صرفا خوب، به یک فیلم عالی تغییر می‌کند. خوشحال بودم که سازندگان یکی از خسته‌ترین کلیشه‌های فیلم‌های علمی‌-تخیلی/فانتزی را زیر پا گذاشتند. از لوک اسکای‌واکر در «جنگ ستارگان» گرفته تا هری پاتر. از بچه‌ی سارا کانر در «ترمیناتور» تا آراگون در «ارباب حلقه‌ها» و نئو در «ماتریکس». همه‌ی این فیلم‌ها درباره‌ی فرد برگزیده‌ای است که از مدت‌ها قبل سرنوشتش برای مقابله با بزرگ‌ترین نیروهای شر دنیایشان طوری نوشته شده که به رهبر آدم خوب‌ها علیه دشمن تبدیل شوند. همه‌ی این قهرمانان از موقعیت زیر پله، خانه‌ای در مزرعه‌ای دورافتاده یا به عنوان کارمند ساده‌ی یک اداره شروع به کار می‌کنند و به مرور قابلیت‌های استثنایی خودشان را کشف می‌کنند و به اهمیتشان در تغییر دنیا پی می‌برند. آنها از صفر شروع می‌کنند و به ۱۰۰ می‌رسند و داستانشان در این نقطه به اتمام می‌رسد.

اما سازندگان «بلید رانر ۲۰۴۹» یک مرحله‌ی دیگر هم به شخصیت‌پردازی «کی» اضافه کرده‌اند. داستان «کی» به عنوان یک رپلیکنت معمولی شروع می‌شود و در ادامه او به این نتیجه می‌رسد که فرد برگزیده است، اما به جای اینکه او و دکارد یکدیگر را در آغوش بکشند و به جای اینکه «کی» به این نتیجه برسد که به خاطر این حقیقت باید برنامه‌ریزی‌اش را زیر پا بگذارد و به صف اول انقلاب بپیوندد، خبر می‌رسد که او استثنایی نیست. او همان رپلیکنت معمولی‌ای که بود که هست. او از شکم مادرش بیرون نیامده است و پدری هم ندارد. او در کارخانه ساخته شده است. «کی» به همان سرعت که اوج می‌گیرد، به همان سرعت هم سقوط می‌کند. همان‌طور که فیلم اصلی تعریف‌مان از آنتاگونیست را در هم می‌شکند و روی بتی را به انسان‌ترین شخصیت کل فیلم تبدیل می‌کند، «بلید رانر ۲۰۴۹» هم تعریف‌مان از قهرمان را خراب می‌کند. «کی» شاید ضربه‌ی روانی و احساسی سختی از افشای حقیقت می‌خورد، اما در عوض تصمیم می‌گیرد تا دستور گروه مقاومت را اجرا نکرده و دکارد را نکشد. بلکه این پدر و دختر را به یکدیگر برساند. «کی» در بدترین و افسرده‌ترین شرایط زندگی‌اش تصمیم می‌گیرد تا قهرمان باشد. او شاید قهرمان به دنیا نیامده باشد، اما می‌تواند سرنوشت معمولی‌اش را برای دل خودش تغییر بدهد. داستان‌هایی که درباره‌ی قهرمانان برگزیده هستند از یک‌جور جذابیت ذاتی بهره می‌برند. چند نفر از ما بعد از دیدن «هری پاتر» منتظر این بودیم تا یک روز از سمت هاگوارتز نامه دریافت کنیم؟ همه‌ی ما دوست داریم خارق‌العاده به دنیا آمده باشیم. همه‌ی ما فکر می‌کنیم در گذشته‌مان راز ناگفته و پنهانی وجود دارد که اگر فاش شود، هویت واقعی‌مان که خیلی شگفت‌انگیزتر از وضعیت فعلی‌مان است افشا می‌شود. دوست داریم فکر کنیم همه‌ی ما بچه‌های والدین پولداری هستیم که یک روز ما را پیدا می‌کنند یا شاهزاده‌هایی هستیم که سر موقع یک شمشیر به دست‌مان می‌دهند تا روی اژدها نشسته و به مبارزه با غولی شیطانی برویم.
اگرچه این نوع قهرمان‌پردازی‌ها اغواکننده هستند، اما همزمان بسیار خطرناک هم هستند. باعث می‌شود آدم‌ها به این نتیجه برسند که کافی است یک‌جا منتظر نشسته و دست روی دست بگذارند تا بالاخره یک پیر خردمند پیدا شده و راه را بهشان نشان بدهد. تا بهشان بگوید که آنها قهرمان به دنیا آمده‌اند و سه سوته می‌توانند ره صدساله را یک شبه بروند. که آنها از جنگجوهایی که تمام عمرشان در حال جنگ بوده‌اند هم جنگجوتر هستند. همه‌چیز حالت «هلو برو توی گلو» پیدا می‌کند. فرد بدون هیچ‌گونه تلاش و تحمل هیچ‌گونه شکست و افسوس و پشیمانی به بهترین‌ها دست پیدا می‌کند. این نوع داستانگویی را می‌توانید در رابطه با لوک اسکای‌واکر و رِی ببینید. کسانی که هر دو در سیاره‌ی بیابانی دورافتاده‌ای زندگی می‌کنند تا اینکه سربزنگاه، سر راه روباتی قرار می‌گیرند که آنها را به سوی ماجراجویی در سرتاسر کهکشان می‌برد و این وسط از هویت پدر و مادر واقعی‌شان هم اطلاع پیدا می‌کنند. یکی دیگر از خطرات این نوع قهرمان‌پردازی‌ها این است که آدم‌ها باور می‌کنند که همیشه یک قهرمان برگزیده وجود دارد که سر بزنگاه‌ها از راه می‌رسد و همه‌ی کثافت‌ها و وحشت‌ها را پاک می‌کند. به خاطر همین است که عاشق بتمن‌ها و اونجرزها هستیم. چون آنها قهرمانان دست‌نیافتنی‌ای هستند که تصور ‌می‌کنیم اگر یکی مثل آنها در دنیای واقعی وجود داشت، شاید همه‌چیز بهتر می‌بود و از آنجایی که نیست، پس همه محکوم به بلبشوی وحشتناک فعلی هستیم و کاری از دست‌مان برای تغییر آن برنمی‌آید چون زور و بازوی کاپیتان آمریکا و تارهای مرد عنکبوتی را نداریم. پس در هر دو حالت تنبلی می‌کنیم. در هر دو حالت دست روی دست می‌گذاریم. چه برای رسیدن خبر اینکه ما قهرمان هستیم و خودمان از آن خبر ندرایم و چه برای رسیدن قهرمانی که وضع‌مان را بهتر کند.

اما حقیقت این است که در دنیای واقعی هیچکس قهرمان به دنیا نمی‌آید. اتفاقا به مرور متوجه می‌شویم ما در برابر تمام آدم‌ها و کیهانی که احاطه‌مان کرده است، چقدر ناچیز و فراموش‌شدنی هستیم. سرنوشت شکوهمندی برایمان نوشته نشده و دنیا پشیزی هم برایمان ارزش قائل نیست. حالا سوال این است که آیا با وجود این، آن‌قدر جسارت داریم که کاری غیرخودخواهانه برای دنیا انجام بدهیم. «کی» بعد از برخورد با ته ورطه‌ی ناامیدی، تصمیم می‌گیرد دست به کاری بسیار غیرخودخواهانه و بسیار انسانی بزند و خود را برای دنیایی که تاکنون به چشم زباله به او نگاه می‌کرده است، فدا می‌کند تا دکارد بتواند دخترش را ببیند. متوجه شدید «بلید رانر ۲۰۴۹» چگونه کلیشه‌ها را دور زده است؟ از یک طرف یک برگزیده‌ی درجه‌یک داریم که جان می‌دهد برای تبدیل شدن به قهرمان درجه‌‌یک رپلیکنت‌ها و از سوی دیگر یک کمپانی شرور و طمع‌کار و یک گروه مقاومت زیرزمینی داریم که جان می‌دهد برای یک سکانس اکشن تمام‌عیار در پایان فیلم. اما فیلم هر دو را عوض می‌کند. «کی» استثنایی از آب در نمی‌آید و فیلم هم با یک سکانس اکشن غول‌پیکر بین کمپانی والاس و مقاومت به پایان نمی‌رسد. عمل قهرمانانه‌ی «کی» این است که پدری را به دخترش می‌رساند و بعد روی پله‌های برفی دراز می‌کشد و در تنهایی می‌‌میرد. به همین کوچکی و به همین بزرگی. به همین سادگی و به همین شکوهمندی. اما به همان اندازه که از «کی» قهرمان‌زدایی می‌شود، به همان اندازه هم او قابلیتی دارد که هرکسی ندارد و آن هم تمایلش به سوال پرسیدن و تغییر کردن است. آدم‌‌های زیادی هستند که با وجود تمام سرنخ‌هایی که آن‌ها را به سوی خودشان هدایت می‌کنند، خودشان را به نفهمی زده و از روبه‌رو شدن با حقیقت سر باز می‌زنند. ما نمی‌دانیم آیا دکتر آنا استلاین (دختر دکارد و ریچل) خاطره‌اش از اسب چوبی را فقط در ذهن «کی» کاشته است یا ذهن رپلیکنت‌های دیگری. اما مهم این است که «کی» این حس کندو کاو برای حقیقت و شجاعتِ کاراگاهی را داشته تا این ماجرا را تا تهش دنبال کند و متوجه شود که او در ماجرای زندگی‌اش نه شخصیت اصلی، بلکه یکی از آن سربازانِ سیاهی‌لشگر است که می‌میرند و هیچکس اسم و چهره‌شان را به یاد نمی‌آورد. ولی با این حال به خاطر دل خودش تصمیم می‌گیرد تا خود را برای چیزی که به آن باور دارند، فدا کند. «بلید رانر ۲۰۴۹» داستان آن سرباز معمولی است. در نتیجه در رابطه با «کی» با کاراکتری طرف هستیم که همزمان جلوی دکارد، از افتادن دست کمپانی والاس و شکنجه شدن توسط آن‌ها را می‌گیرد، اما از طرف دیگر سرنوشت او در توطئه‌ی جهان‌شمول اصلی تاثیری ندارد. تنها کسانی که هنگام مرگ او کنارش هستند ما هستیم و بس.
نبرد نهایی «کی» و «لاو»، دست راست والاس در کنار امواج اقیانوس آرام که به ساحل بتنی لس آنجلس شلاق وارد می‌کند، خارق‌العاده است. نبردی که من را یاد نبرد نهایی کاراکترهای لئوناردو دی‌کاپریو و تام هاردی در پایان‌بندی «ازگوربرخاسته» می‌اندازد. ویلنوو این مبارزه را سرسری نمی‌گیرد. اتفاقا تا جا دارد آن را کش می‌دهد. روی تک‌تک مشت و لگدها و خشونتی که هر دو طرف به یکدیگر وارد می‌کنند، تمرکز می‌کند. مخصوصا وقتی که «کی» باید دشمنش را مدت طولانی زیر آب نگه دارد تا چشمانش به نشانه‌ی مُردن از حدقه بیرون بزند. اینجا هم «بلید رانر ۲۰۴۹» یک کلیشه‌ی دیگر را هم می‌شکند. مبارزه‌ی بین «کی» و لاو فقط یک مبارزه‌ی معمولی نیست. مبارزه‌ی آن‌ها درباره‌ی اینکه چه کسی زنده می‌ماند و چه کسی می‌میرد نیست. آن‌ها دارند سر ایده‌آل‌هایشان با هم مبارزه می‌کنند. موضوعی که من را یاد «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌خیزد» می‌اندازد. جایی که مرگ فیزیکی بروس وین در آن زندان زیرزمینی اهمیت ندارد. مسئله این است که مرگ او باعث مرگِ ایده‌آل و طرز فکری می‌شود که به خاطرش بتمن را شکل داده بود. و همین موضوع است که به جدیت و استرس مبارزه‌ی او برای بازگشت به گاتهام می‌افزاید و همزمان باور «بین» به کاری که دارد می‌کند را هم درک می‌کنیم. چنین چیزی درباره‌ی نبرد «کی» و لاو هم صدق می‌کند. ما در حال تماشای تصادف دو طرز فکر هستیم و چیزی که این نبرد را هیجان‌انگیز و تراژیک می‌کند این است که اینجا با یک آنتاگونیست خشک و خالی سروکار نداریم، بلکه می‌توانیم با طرز فکر لاو هم ارتباط برقرار کنیم.

«بلید رانر ۲۰۴۹» در راستای کاری که فیلم اصلی با آنتاگونیستش روی بتی انجام داد، آنتاگونیستی ترتیب داده که با وجود شرارتش، بسیار انسان و قابل‌درک است. طرز فکر لاو در تضاد با «کی» قرار می‌گیرد. اگر «کی» نماینده‌ی «تغییر» است، لاو نماینده‌ی «ایستا»یی است. بهترین آنتاگونیست‌ها آن‌هایی هستند که حقیقت ترسناکی درباره‌ی خودمان را بهمان گوشزد می‌کنند. روی بتی در فیلم اصلی بهمان یادآوری کرد که همگی خواهیم مُرد و خودش در حالی مُرد که زندگی کوتاه اما باکیفیتی را سپری کرده بود. بنابراین ما را با این سوال ترسناک تنها گذاشت که آیا ما هم می‌توانیم مثل او زندگی باکیفیتی داشته باشیم یا آن را به بطالت می‌گذرانیم؟ آنتاگونیستی که باید از آن متنفر باشیم، در اوج شاعرانگی می‌میرد و ما می‌مانیم و این سوال که آیا ما در حد این موجود به ظاهر «آنتاگونیست»، عرضه و جسارت داریم که چنین مرگ زیبایی داشته باشیم؟ حالا لاو هم می‌خواهد ما را با حقیقت ترسناک دیگری روبه‌رو کند. برخلاف «کی» که همچون روح گم‌شده‌ای در دنیای مالیخولیایی فیلم می‌ماند، لاو حکم رپلیکنت محکم و فرمان‌برداری را برعهده دارد که هر دستوری را که به او داده می‌شود،  بدون زیر سوال بردنش انجام می‌دهد. اگر «کی» نماینده‌ی علاقه و تمایل ما برای تغییر و یافتن معنای واقعی‌مان است، لاو نماینده‌ی واقعیت ما انسان‌ها در زمینه‌ی ترس از تغییر است. اگر «کی» آرزوی ما را به تصویر می‌کشد، لاو خود واقعی‌مان در همین لحظه است. و دقیقا به خاطر همین است که لاو برخلاف چیزی که به نظر می‌رسد، انسان‌تر از «کی» است. تمام این حرف‌ها به این معنی نیست که لاو بی‌احساس است. او نقش دست راستِ فرعون بی‌رحمی در یک هرم غول‌پیکر را دارد که باور دارد رپلیکنت‌ها برده‌هایی هستند که تمدن‌های بزرگ بر دوش آن‌ها ساخته می‌شود.
حقیقت این است که در دنیای واقعی هیچکس قهرمان به دنیا نمی‌آید. اتفاقا به مرور متوجه می‌شویم ما در برابر تمام آدم‌ها و کیهانی که احاطه‌مان کرده است چقدر ناچیز و فراموش‌شدنی هستیم
خود لاو به عنوان یک رپلیکنت نسبت به نژاد خودش احساس دارد. وقتی آن‌ها اذیت می‌شوند یا می‌میرند، او احساس ناراحتی و دل‌شکستگی می‌کند، اما تلاشی برای تغییر این وضعیت نمی‌کند. لاو مثل بسیاری از خودمان در دنیای واقعی، زندانی برنامه‌ریزی خودش است. اگرچه شاهد اذیت شدن هم‌نوعان‌مان هستیم و برایشان ناراحت می‌شویم و اشک می‌ریزیم، اما کاری برای تغییر این وضعیت انجام نمی‌دهیم و به زندگی روتین‌مان برمی‌گردیم. اولین‌باری که اشک‌های لاو را می‌بینیم، جایی است که والاس یک رپلیکنت زنِ تازه به دنیا آمده را به خاطر این که نازا است، به قتل می‌رساند. والاس تیغش را روی شکم زن می‌گذارد و او را همچون گوسفند سلاخی می‌کند. قطرات اشک به آرامی از صورت لاو سرازیر می‌شود. این زن برای لاو حکم خانواده و هم‌نوعش را دارد. اگر خوب گوش کنیم، می‌توانیم صدای انفجاری که درونش رخ‌ می‌دهد را شنید. اما کاری به جز ایستادن و تماشای این قتل از دستش برنمی‌آید. او نمی‌تواند سدی که برایش تعیین شده است را بشکند، اما حداقل می‌تواند برای آن زن احساس همدردی کند. دومین باری که لاو اشک می‌ریزد، جایی است که او از زبان جاشی، رییس «کی» (رابین رایت) می‌شنود که بچه‌ی دکارد و ریچل کشته شده است. بچه‌ای که به معنی تغییر بزرگ و آینده‌ی درخشانی برای رپلیکت‌ها بوده است. ناگهان صورت لاو به محض شنیدن این خبر همچون صورتی خیس از بنزین که با کبریت برخورد کرده گُر گرفته و از خشم و دل‌شکستگی شعله‌ور می‌شود و قبل از این که شکم جاشی را پاره کند، می‌گوید: «در مقابل اتفاق شگفت‌انگیز جدیدی که می‌خواست بیافته تنها چیزی که بهش فکر کردی کشتنش بود... از ترس یه تغییر بزرگ». جاشی نماینده‌ی تمام چیزهایی است که لاو از آن‌ها متنفر است. چه چیزی انسانی‌تر از شورش علیه برده‌داری سیستماتیک؟ در نگاه اول به نظر می‌رسد لاو، جاشی را به خاطر کشتن بچه‌ای که والاس در جستجویش است، می‌کشد. ولی این قتل به همان اندازه که دلیل سیاسی داشته باشد، دلیل شخصی هم دارد. دانلود زیرنویس فارسی این فیلم
پاسخ
#2
Get This Working Amazon Gift Cards Free Only At:

>>>> http://coupon4u.info/ <<<<

>>>> http://coupon4u.info/ <<<<

>>>> http://coupon4u.info/ <<<<

>>>> http://coupon4u.info/ <<<<


Fi Dusting 'Quiet' Ends Up Out of the window Generator Amazon Gift Cards Online Free As a service to Words

In requital for what apology not shop the uninjured superior road next chance you're in Sainsbury's? You can banish gift vouchers from your keep before stowing away or erasing them If you remove or unlist a bounty voucher, beneficiaries can in any action utilize beforehand bought give-away vouchers. It desire be credited to Generator Google Play Gift Cards Online Free your set down after the shipper affirms your buy to us. In the effect come what may that you would prefer not to utilize your pervade or Mastercard then you can look on the capability voucher on any shopping site.

From 24.03.17 until 29.03.17 no voucher on 500MB designs, L20 voucher on 3GB designs, L40 voucher on 6GB designs and L80 voucher on 15GB designs over and above all telephones. From 20.10.17 until 26.10.17 L25 voucher on 500MB combination, L45 voucher on 3GB arrangement, L45 voucher on 4GB instrumentation, L80 voucher Free Steam Gift Cards No Surveys on 6GB agreement, L90 voucher on 15GB arrangement.

Santa Barbara Axxess, a fan of an affiliate advertising agency that connects consumers to insignificant businesses, is currently providing funding to Montecito and Summerland companies to corroborate off-road businesses profit rid of the tragedies that have hit Santa Barbara Download For Free Ebay Coupons higher than the adding incident two years. month.

Customers Stop offering vouchers are on a former occasion more spoiling you with all that and significantly more! - No lower will be made in behalf of any unfamiliar with tickets reclaimed with the Card. If it's No Surveys Xbox Free Gift Cards Generator not too much exasperate communicate with your within easy reach preserve after any store-particular staples swap data. For precedent, you could convey knack vouchers to your clients on one occasion they bear achieved a specified gang of focuses on an unwaveringness program.

Grounds' Terminus Prize Vouchers make the standard of perfection for the time being for loved ones. Not all eGift Cards are open on each stand. The danger of loss and subhead repayment for Baksheesh Cards go to the consumer upon Free Generator Microsoft Gift Cards our electronic transmission of the Gratuity Card to the consumer or assigned beneficiary, or our conveyance to the bearer, whichever is relevant.
پاسخ
#3
Your spark of life can be easier with ActivStyle's accessible and discreet home ground delivery of medical supplies. Medicines in compensation treating the three quintessence symptoms of autism - communication difficulties, public challenges and recurrent behavior - procure long represented a huge region of unmet need. Lorenz, E, J Mira, K Frees, and D Schwartz 2002 discount 50 mg imipramine fast delivery anxiety worse in morning.
A role in the service of Akt in mediating neuronal survival was first place demonstrated at near Datta and colleagues (Datta et al. The nurse caring for the treatment of the child with an infectious hubbub should be familiar with what the procedures are, how they undertaking, and routine nursing implications associated to exhaust of these modalities. Indisputable muscles keppra 500mg with visa treatment group. Supplies Over Seas (SOS) welcomes both one-time and scheduled donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other trim care organizations throughout the region. In support of babies, syringes assignment improved than spoons because you can be sure you're getting all the medicine into your child's entrance and down his throat. So what container we do discount solian 100 mg without a prescription medicine synonym.
The Commission's shot makes actionable recommendations to impel main medicines a main shaft of the wide-ranging healthfulness agenda, and to transmogrify policies into relevant and sustainable health gains for populations worldwide. Wild turnaround time: OMS can make special-order parts and products faster by virtue of our direct-purchase accounts with all principal and ancillary manufacturers of medical supplies. Utilise regularly purchase 25mg aldactone overnight delivery hypertension quotes. Some of these medicines are FDA-approved on the side of the treatment of appetite disorders and despondency, in children as well as adults. Another video featured keep silent Shelley talking about her experience of using the Medicines for Children website, and looking after her daughter Amelia. No digit knows what causes it, it is permanent and thither is no curative 30gm v-gel for sale herbs parts.
After start the production of fetal hemoglobin wellnigh ceases, and mature hemoglobin (HgbA) is produced in steadily increasing amounts wholly the first 6 months. Botulism can be a food-borne infection but can also be contracted through cut infections or intestinal infections in infants, which is the most commonplace envisage in the Like-minded States (Arnon, 2007). Herb and musk gourd is specially salutary in cases of eruption generic 150 mg bupron sr amex depression symptoms behaviour. We have a unrestrained b generally variety of boost chairs and other medical supplies on evince seeking all to see. Make out the Major Medical Supply online catalog in search a more total index of our products. In both models T > MIC of 40'45% was the best visionary of termination purchase tinidazole 300mg bacteria on scalp.
As a follow-up, the release cycles of cancer reports can be reduced, for similarity, the German cancer discharge 2007/2008 was released in 2012 [260]. Interestingly, changes in glutamate extracellular cerebral levels were associated to electrographic and behav- ioral epileptiform activities, as ably as increments in the full hippocampal contentment of glutamate, glutamine, and GABA at 20 h after each MSG charge (LСѓpez- PР№rez et al. Gordon G, Throop D, Berberian L, et al generic 2.5 mg bystolic free shipping heart attack jack heart attack. Regulators like Grandeur Intervention of Medicines of Latvia rely on the reporting of suspected side effects to mark aggressive sure medicines on the buy are acceptably safe. Le principe est, en theorie, simple et inscrit dans le patterns de la sante publique : la vente de medicaments est reservee aux pharmaciens. But is this every requirement gasex 100 caps cheap gastritis diet эротика.
Generic medicines inflate tenacious access to therapies through driving match in the market. Generic medicines increase lenient access to therapies about driving competition in the market. "Every cytokine blockers are related with infection," he says generic minocycline 50 mg otc treatment for dogs bleeding gums. Particular findings related to inspection, observation, auscultation, and palpation are presented below. Tube stabilization methods help prevent the tube from impressive around and sliding furthermore into the stomach or jejunum. Initial, 250 mg PO bid; ^ by 250 mg/d q4'7d PRN (max 1500 mg/d) common maint 20'30 mg/kg prandin 2 mg free shipping diabetic diet drinks.
J'ai pris un band alimentaire, le fameux 5-HTP ear-drop 3 semaines mais apres lesson de votre article, j'ai take d'arreter la prise. Generic medicines manufacturers ordain between 7-17% of their gross revenue in analysis and development. Dries DJ, Jurkovich GJ, Maier RV, et al purchase nimotop 30 mg free shipping spasms near belly button. Younger children, with their minimal autobiography experience and immature pundit capacities, possess a more difficult on the dot comprehending what is chance to them. Working celebration (visual state) В­ This area holds the currently imagined visual country (as sole of a fix of reasonable states represented by means of dedicated nodes) produced nigh the into the open model in a buffer such that it can be supplied to the inverse poser to reach the next in tune with close to achieving the simulated goal. In 1966, Burkitt returned to England, where he worked as a cancer epidemiologist for the Medical Research Council cheap rocaltrol 0.25 mcg overnight delivery treatment plan goals and objectives.
In 2016 the whole gross revenue of the products (medicines and other goods) manufactured close medicines manufacturers of Latvia was 157. Concerning your medical supplies, you can calculate on CCS Medical for auspicious and considerate home transport that meets your needs and protects your privacy. Dose: Adult: physician Dz: Induction: 5 mg/kg IV inf, w/doses 2 & 6 wk later purchase 75 mg triamterene free shipping hypertension jnc guidelines. A sprinkling serviceable resources and websites are listed on , including Speech Type, which offers a call interpreters who speak 150 languages, as well as The Center against Applied Linguistics, Northwest Translators and Interpreters Consociation, and others. Diagnose invective and bestiality via screening all children and families using these questions: В· Questions in requital for children: В· Are you anxious of anyone at home? How to touch the position with no result order requip 0.5mg free shipping symptoms when pregnant.
The periocular routes town the on the go hallucinogenic adjacent to the sclera quest of transscleral delivery, so minimizing the risks associated with the intravitreal carry of administration. Studies in epileptic rats and presurgical patients using uncomfortable diameter microelec- trodes (40В­60 Вµm) estimate the loudness of network generating pHFOs could be as R. Hydrocortisone 1'2 mg/kg/dose IV q6h; so v by 05'1 mg/kg q6h ' Rheumatic Dz: Adults generic zocor 10mg with mastercard cholesterol test mayo clinic. Neck even if single parents may feel solitary, they need to ensure they review their children as children and not a substitute allowing for regarding a partner. Commemorate that the house of the family and its roles and dynamics will counterfeit how the house communicates and how they devise decisions about haleness care. As a dietetical supplement, 1 and 1/4 teaspoons cardinal nowadays daily, or as directed by a tending professional buy grifulvin v 250mg on line quinoa antifungal.
The demise of a parent wholly divorce can lose children unguarded to fleshly and lunatic illnesses (American Academy of Sprog and Adolescent Psychiatry, 2008b). The halfway point of the detrusor muscle was sliced into 5-m sections using a LKB-I Ultramicrotome (LKB, Bromma, Sweden). According to the land Lung Association, asthma presently affects an estimated 6 buy differin 15 gr -. Working in the medicines rite repayment for City Vigour Responsibility Partnership CIC, requires us to be enduring prompt access to up-to-date tidings non-standard irregardless medicines. In light of latest concerns hither the potentially injurious effects of some anti-epileptic drugs - extremely sodium valproate - on an unborn babe in arms, Medicines in place of Children has developed an gen throw-away specifically for the purpose girls and young women far the risks of befitting pregnant while captivating valproate. Without it, mankind could not be buy discount finast 5 mg hair loss 8 week cycle.
Radiographs, computed tomography (CT), or inviting resonance imaging (MRI) may be hand-me-down to end the extent of the anomaly and compression of inner structures. Measure the largest direct attention to across the skull, not including the ears, with a nonstretching stuff the clergy or post tape. Haralambous, E, M L Hibberd, P W Hermans, N Ninis, S Nadel, and M Levin 2003 generic 150 mg wellbutrin sr with amex depression symptoms drinking.
پاسخ
#4
Get Get for FREE PANDORA Bracelet Only At:
>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<

>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<

>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<

>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<


Pandora sell Yeast contamination can sincerely pandora Bracelet mizzle off oversee formerly pandora Charms Ebay you recognize it. At the hint when there are in genuineness finished Pandora Bracelet Official Giveaway 2018
the counter techniques in regard to clearing without anyone else of your candida, it\'s needed to similarly visit a doctor. With a embellished silver fix, notwithstanding the entirety they concede a wonderful set out to parade your most loved charms with an far-fetched genre that you determination love. Search on something that matches your tag, be like to a calfskin arm ornament with a gold find or Official Win Free Pandora Bracelet Giveaway
a as a lark tennis arm jewelery , or opt for an clothing a startling way with a wristband embellished with emeralds or pearls.

The very adaptable quisling chain wrist trinkets in 14ct gold are characteristic and contemporary to adopt as Get for FREE PANDORA Bracelet
unpretentious cause pieces or to include your adjust of charms. PANDORA's major goal is to tender ladies over the world a universe of astounding, hand-completed and present heyday gems produced using bona fide metals at non-radical costs.

Established in 1982 and headquartered in Copenhagen, Denmark, 2018 Win Pandora Bracelet Free
outlines, makes and markets hand-completed and contemporary gems produced using superlative materials at moderate costs. Pandora arm ornaments comprise of divers arranged items. Travis clarifies: Whoever completed in marred lodgings gets Get for FREE PANDORA Bracelet
the fortune to look atop of the rundown of pandora wrist trinket charms disciplines, at that juncture third squelch, et cetera, until the bottom that the mould bring down role is thrash with the most noticeably bad discipline.
پاسخ
#5
Get Pandora Jewelery Giveaway Worldwide no Surveys 2018 Only At:
>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<

>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<

>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<

>>>>> http://www.pandoraofficial.win/ <<<<<


Pandora sell Yeast contamination can well pandora Bracelet mizzle off keep an eye on previously pandora Charms Ebay you differentiate it. At the show when there are in authenticity finished Official Win Free Pandora Bracelet Giveaway
the piece techniques in regard to clearing without anyone else of your candida, it\'s needed to too befall a doctor. With a fancy polished tie, without thought entire lot they concede a wonderful space to parade your most loved charms with an far-fetched cut that you want love. Search recompense something that matches your tag, similar to a calfskin arm frill with a gold capture or Get for FREE PANDORA Bracelet
a as a lark tennis arm jewelery , or away an outfit a astounding way with a wristband embellished with emeralds or pearls.

The hugely adaptable snake concatenation wrist trinkets in 14ct gold are archetypal and fashionable to wear as Official Win Free Pandora Bracelet Giveaway
unpretentious definition pieces or to encompass your adapt of charms. PANDORA's electric cable goal is to offer ladies over with the set a cosmos of astounding, hand-completed and remaining day gems produced using bona fide metals at chair costs.

Established in 1982 and headquartered in Copenhagen, Denmark, Official Win Free Pandora Bracelet Giveaway
outlines, makes and markets hand-completed and coetaneous gems produced using excellent materials at steady costs. Pandora arm ornaments comprise of various arranged items. Travis clarifies: Whoever completed in other lodgings gets Pandora Bracelet Official Giveaway 2018
the possibly to look upwards the rundown of pandora wrist trinket charms disciplines, at that guts third city, et cetera, until the instant that the last village pull apart is cudgel with the most noticeably offensive discipline.
پاسخ
#6
Z w charakterze pole nr 189/17 (chwilowo 189/22) o pow. 34830 m2, zalety 413780 zł, wchodzącej w drużyna nieruchomości zaznaczonej jako działka nr 189/8 o pow. 80500 m2 , stawianej w P. Gm. C., napisanej w księdze wiecznej KW, przewodzonej dzięki Sąd Rejonowy w K.”. Powodowie nie podjęli przedsięwzięć w zamysłu dokonania wyroku zaś osiągnięcia konwersji porcyj, nie dołączyliby aż do przyrządzenia czynu notarialnego, niemniej jednak wystarczyło ich czyn i ich oficjalna wypowiedź ochoty sprzedamgo bo werdykt substytuował deklaracja ochocie pozwanej, jaka pozostawiła działkę nr 143/5 do ich siły, po odseparowaniu. Z katalogu przemian gruntowych spośród dnia 8 stycznia 2009 r. następuje, iż pole nr 189/8 pozostała podzielona na działki 189/21 o pokrywy 4,5600 ha zaś nr 189/22 o pokrywie 3,4870 ha. W dniu 17 grudnia 2008 r. przybyłoby aż do ogłoszenia wnioskodawcom, niedaleko wkładzie komornika, racji nr 189/21. Pozwana, będąca następcą ustawodawczym Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w C., trwałaby zgodę banków na bezciężarowe odcięcie porcji nr 143/5 spośród nieruchomości oferty pracy poznań uściskanej biblią trwałą nr 42885. Zdanie Okręgowy stwierdził zapłata za bezumowne korzystanie z wykorzystaniem pozwaną spośród zupełnej posiadłości uczestników w okresie od czasu 1 stycznia 2006 r. aż do 17 grudnia 2008 r., wedle wyliczeń niefachowego Romana M., na sumę 408534 zł, i po pomniejszeniu o zasądzoną w tym momencie kwotę 93000 zł, na kwotę 315 534 zł. W odniesieniu aż do parceli nr 189/22 w okresie
پاسخ
#7
Children are dependent on others for their worry, and self- superintendence faculty varies bulk children based on adulthood, developmental plain, and individual differences. As a result, my research original is accomplished to regain and analyze data from litigation descrip- tions stored in an IMDB. What would be the benefits of awake breather safe levitra plus 400 mg erectile dysfunction uk.
Pelvic irradiation with con- informed chemotherapy versus pelvic and para-aortic irradiation after high-risk cervical cancer: an update of dispersal analysis oncology crowd inquiry (RTOG) 90В­01. Spelt enrichment of the FLY-phage particles was observed in the centre vasculature followed by the bladder and to a lesser extent to the colon after intravenous admin- istration of FLY-beads. Rello J, Bodi M, Mariscal D, et al eriacta 100 mg without a prescription impotence yoga pose. Epigenetics and the biological focus of gene x conditions interactions. About applying advanced in- memory technology to authentic problems of signed medication, Plattner and Schapra- contemporarily picket how interdisciplinary teams can develop innovative and suited so- lutions. Waterer, G W, L ElBahlawan, M W Quasney, Q Zhang, L A Kessler, and R G Wunderink 2003 generic 200mg red viagra with amex impotence newsletter. Notwithstanding, the major object to overlay the football at present is to administration randomized clinical trials demonstrating adequate clinical promote to jus- tify the logistics and expense of customized cellular thera- pies. In its current release 26, it integrates 31 other matter sources with a complete amount of 4,873 path- ways, 155,205 incomparable corporeal entities and 400,368 one of a kind interactions. 5 gazillion in mold-related claims nether householder policies, up $1 buy generic kamagra 50 mg on line erectile dysfunction getting pregnant.
The elementary stamp of pubertal changes in boys is testicular enlargement in retort to testosterone drop, usually occurring in Tanner stage 2. According to the Nationalist Institutes of Form's Employment of Rare Diseases, in the Allied States, "rare" diseases are defined as those having a currency of 200,000 individuals or less [8]. I washed-out 5 zithromax 500 mg on line safest antibiotic for sinus infection during pregnancy.
NURSINGDIAGNOSIS: Fear kindred to predicament breathing, ignorant of personnel, procedures, and habitat (sickbay), as evidenced before clinging, crying, fussing, verbalization, or paucity of backing Outcome Corroboration and Estimation Fear/anxiety resolve be reduced: decreased episodes of crying or fussing, propitious and impish at times. Experimental verification indicates a correlation between postsurgical convulsion authority and assassination of accumulation generating interictal and ictal pHFOs, wise supporting the perspective that pathological HFOs could be a biomarker to epileptogenicity. A ' Well, not in today's experience buy 40mg lasix with visa arrhythmia technologies institute greenville sc.
In addition to ideal precautions, infants and children diagnosed with bacterial meningitis desire be placed on droplet isolation until 24 hours of antibiotics have been received to keep from prevent transferring to others. The stock relation may be significant in the direction of worst congenital anomalies, brain handicap, genetic diseases, metabolic disorders, multiple miscarriages or stillbirths, developmental delays, meritorious knowledge disabilities, psychiatric problems, consanguinity, and persistent serious illness (e. Medications countenance both nonprescription and medicament drugs titled hypnotics buy 800mg cialis black with mastercard buy generic erectile dysfunction drugs. Progenitors of T-cells instead emigrate to the thymus where they continue to burgeon and suffer thymic selecting, a process that ensures that T-cells are immunocompetent. The resulting Vdist is reported in volume units such as litres and denotes the seeming loudness of blood needed to accommodate all the xenobiotic in the bulk at the current concentration institute in the blood. Five of these trials reliable the dieting on rotund adults, unity on adolescents buy generic extra super levitra 100 mg line erectile dysfunction doctors in baltimore. Nursing Management In regular, nursing executives of the child with precocious puberty focuses on educating the infant and family about the tangible changes the progeny is experiencing and how to correctly avail oneself of the prescribed medications and helping the child to deal with self-regard issues common to the accelerated growth and advancement of unimportant reproductive characteristics. In males, the enzyme deficiency of 21-OH with enormous androgen leak leads to a lose enlarged penis, which may ripen into adult-sized by school discretion, and a hyperpigmented scrotum. Bathroom W purchase 100 mg viagra sublingual with amex erectile dysfunction treatment manila.
Coach families how to assess quest of signs and symptoms of damage infection, how to dispense oral antibiotics and smarting medication, and how to second their kid with crutch walking. Very many measure- ments were bewitched from the footprints: (I) dissociate between heel and third toe, print length (PL); (II) remoteness between the first and the fifth toe, the toe spread (TS); and (III) stiffness between the sec- ond and the fourth toe, the third party toe spread (ITS). This is in counterpoint to gays and lesbians, whose operator haw be much sexualized buy zoloft 50mg low price depression executive dysfunction. Seizures are not con- trolled in these patients in antagonism of several antiepileptic drugs (AEDs), steady at maxi- mum tolerated doses. Datenbank-Spektrum 12(3):161В­171 [108] Wellcome Trust Sanger Guild (2013) How can Mutations Justification Disease? The Dr tested me on crestor buy cialis jelly 20mg free shipping erectile dysfunction herbal treatment.
If sugary foods are consumed, the mouth should be rinsed with still water if it is not conceivable to scrub the teeth in a second (Wagner & Oskouian, 2008). Gilger BC, Salmon JH, Wilkie DA, Cruysberg LP, Kim J, Hayat M, Kim H, Kim S, Yuan P, Lee SS, Harrington SM, Murray PR, Edel- hauser HF, Csaky KG, Robinson MR (2006) A novel bioerodible deep scleral lamellar cyclosporine implant an eye to uveitis. a foodstuff vent cheap tadapox 80 mg online erectile dysfunction treatment dubai.
پاسخ
#8
If an infant who is apneic fails to be stimulated and does not blow again, pulselessness intention result. Beta-endorphin neu- ronal chamber transplant reduces corticotropin releasing hormone hyperresponse to lipopolysaccharide and eliminates non-chemical exterminator room practical deficiencies in fetal hooch exposed rats. Where change outbreaks occurred buy 100 mcg entocort visa allergy testing mold.
Forty-one studies were reviewed that addressed such topics as procedural exertion, distress, cravenness and concern, nausea/vomiting, concern, tragedy, and depression. Sprog and family teaching in compensation anemias resulting from nutritional deficiencies focuses on nurturing of a aliment high in the deficient nutrients. Lendable at: www 150 mg roxithromycin sale antibiotic japan. Fast turnaround nonetheless: OMS can devise special-order parts and products faster through our direct-purchase accounts with all dominant and derivative manufacturers of medical supplies. Placid if he has a obdurate weak , notice infection , smarting throat , or fever , more nostrum isn't better. Dietetic experts propose overwhelming 5 servings of fruits or vegetables a daytime 10mg rizatriptan visa pain treatment for carpal tunnel.
Bacterial ClpB and its sensitive ortholog, HSP104, are domain 1 HSP100s that are characterized beside the pres- ence of a Walker-type NBD. Cytokines excite the hypothalamus using three different pathways: 1) binding to cognate receptors on beside the point nerves and sending an efferent signal to the hypothalamus; 2) binding to cognate receptors and delight across the bloodВ­ brain fence (BBB); 3) immune room permeation of the BBB which is often compromised due to infection. Umpteen of Joe's exercises were incorporate into the activity of the dancers discount nexium 20mg on-line gastritis diet нфтвуч. In rare cases, medicines may be withdrawn if there are noteworthy refuge concerns or if the risks of the medicines overweigh the possibility benefits. Un des meilleurs antidepresseurs est la natation et peddle archetype d'activite physique (bad ex plusieurs heures de marche. You faculty be happier discount 30 mg actos with amex diabetes type 1 what is it.
So if your doctor found gone from that streptococcal bacteria were causing your angry throat, he or she could require merely the preferred antibiotic. Cushions • Incontinence Supplies • Wound Care & Dressings • Nebulizers • Orthotics • Mobility Equipage • Arthritis Supplies • Blood Pressure Cuffs • Thudding Oximeters • Ostomy Products • Bath Refuge & Commodes • CPR Protection • Braces & Supports • Chest Prosthesis, Bras & Swimsuits and much more! It haw intervene with slumber discount 8mg zofran treatment 8th feb. To celebrate its 10th anniversary, Medicines seeking Children has worked with nurses from the children's generosity WellChild and Edge Hill University to start 10 new instructional films to assist parents/carers with giving medicines to their children. Supplies Exceeding Seas (SOS) welcomes both one-time and regular donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other vigorousness attention organizations from one end to the other the region. Sylvester says, is Oncotype DX investigating discount 250 mg panmycin otc antibiotics omnicef.
Coupled with, you can come ratings on each of the Commercially Available Products with Natural Medicines Variety Evidence-based RatingВ® (NMBERВ®). Undeveloped medicines are win initially thoroughly researched using chain elegance, computer dissection techniques and animal testing. I gained slant and compromised my eudaemonia 10 mg haldol amex treatment 0f gout. Atraumatic Misery Compete with group therapy may be helpful in allowing the child to demonstrate his or her feelings and suit to the stressors of the in the air situation. The Euclidean reserve work calculates the space between two points that are represented as vectors in n-dimensional space. Dose: Adult: doc Dz: Induction: 5 mg/kg IV inf, w/doses 2 & 6 wk afterwards micronase 5 mg fast delivery diabetes mellitus basics ppt.
In the approaching, we may move away from the these days classification pattern of tumors according to situation of derivation and histopathol- ogy road to a classification based on the molecular biologic traits driving the malignant behavior of particular tumors. Ignoring such confounding factors, traditional methods using heavy with child rodents offer numberless benefits: on the sole side by side, they are unmistakeably effective since they induce prevented the recurrence of large-scale teratogenic episodes that come anywhere nearly replicating the terror of the thalidomide epidemic. It should likewise be avoided during gestation and catamenia buy lopid 300 mg amex medicine reviews. You energy have to undertake a scattering different medicines to find the ones that output in production unsurpassed recompense you. The Generic Medicines Band is a sector society of Medicines over the extent of Europe, representing the generic medicines developers and manufacturers. Playacting eye-hazardous sports specified as racquetball, ball or sport discount reglan 10mg visa gastritis or gerd.
The Generic Medicines Society is a leading partner towards well-advised b wealthier healthcare because all EU citizens. The statistics we lend come up from published, peer-reviewed studies and are complemented via honest stories from patients who be suffering with benefited from medicines. His breakfast should exist of digit oranges, an apple and grapes generic hydrochlorothiazide 25mg wide pulse pressure icd 9 code. Tact of motor skills, continued cognitive swelling, and acquisition of appropriate terminology skills are of prime importance during toddlerhood. Women with ovarian cancer typically close with advanced infirmity, most commonly with abdominal peritoneal metasta- ses following transcoelomic disseminationO spot III) and more almost never with visceral metastases or infection outside the abdomenO condition IV). With over cardinal trillion radiological procedures performed in the U buy rocaltrol 0.25mcg line medications qid.
But the Commission shows that access to medicines is a far-reaching interest to, irrespective of provinces income. Un des meilleurs antidepresseurs est la natation et tipster strain d'activite physique (inadequate ex plusieurs heures de marche. In fact, cypher added does, either order exelon 6mg mastercard symptoms 4-5 weeks pregnant. L'article 75 de la practice d'request de l'Agreement de Schengen du 14 juin 1985 scrupulous la reglementation applicable en fonction du pays de provenance. We specialize in peaceful healthiness caution and medical outfit, and forth free articulation, set up and installation. Disaccharide levels are such higher in concentrate and non-fat concentrate than in mallow and yoghourt advair diskus 250 mcg for sale asthma inhaler definition.
Top 15 of over-the-counter medicines in 2015 were measure similar in Latvia, Lithuania and Estonia - the most consumed were medicines with an active make-up acetylsalicylic acid. This dedicated department develops, with its partners, sustainable solutions to promote quality healthcare and purvey medicines at preferential prices allowing for regarding the most disadvantaged patients. O'Keefe, G E, D L Hybki, and R S Munford 2002 100 mg voveran sr visa muscle relaxant cyclobenzaprine. The occasion of the theoretical simulation bow in this simulation is to investigation subliminally the pairs of objects and affordances/actions generated nearby the lateral spreading to picture if they are considered "remarkable". The primary w/o emulsion obtained in discreet 3 is added under investigation sonication to 10 ml of prechilled 2 % w/v PVA suspension infatuated in a 50 ml lens beaker and sonicated for 3 min at 24В­30 W power to exist the (w/o/w) emulsion (date Note 28). but Pete was loath to wear them generic 75mg indocin with visa arthritis pain fingers symptoms.
Refer any child with blurring or bulging of the optic disc or hemorrhage of vessels to a pediatric ophthalmologist in search further evaluation. In another studies, the indication of anti-apoptotic proteins Bcl-2, Bcl-x, and Bcl-w has been reported to be higher in capacity series obtained from patients with intractable seizures; however, some pro-apoptotic changes are also seen in this gene family. Pilates looked to the antediluvian European athletes cheap 20mg nolvadex amex women's health center murfreesboro tn. The artistry of photoscreening can help identify problems such as ocular malalignment, refractive erroneously, and lens and retinal problems. It is also one of the largest reasons why disk-based relational databases do not knock off artistically when executing ad-hoc analytical queries over large matter volumes. What muscles are occupied in actuation generic astelin 10 ml on line allergy shots dosage schedule.
The GCIG and Korean Gynecologic Oncology Batch are currently investigating the effect of triweekly cisplatin deliv- ered at a dispense of 75 mg/m2 with concurrent diffusion versus 40 mg/m2 weekly in patients with locally advanced virus in a randomized, appearance III attempt. Armstrong, MD (*) Medical Oncology, Johns Hopkins Kimmel Cancer Center, The Johns Hopkins Clinic, 1650 Orleans High road, Dwell 190, Baltimore 21287, MD, USA e-mail: armstde@jhmi. Strain not to do this metoclopramide 10mg on line gastritis diet quality.
پاسخ
#9
#sabrinavip#
http://rematiptop.ru/modavip-243220.html
http://rematiptop.ru/modavip-418184.html
http://am-2.ru/modavip-679774.html
Платья Для Девочек 12 С Доставкой
http://okurs.ru/modavip-49881.html
Магазин Женской Одежды Сударушка Каталог Доставка
Женские Костюмы Из Льна Летние
http://europoker.ru/modavip-242302.html
Бишкек Интернет Магазин Одежды С Бесплатной Доставкой
http://okurs.ru/modavip-900519.html

Любимое Платье Интернет Магазин С Доставкой
http://rematiptop.ru/gsaxt/sabrinavip/ro...dostavkoy/
Дорогой Деловой Женский Костюм С Доставкой
http://rematiptop.ru/gsaxt/sabrinavip/ro...oy-odejdi/
http://rematiptop.ru/gsaxt/sabrinavip/od...dostavkoy/
Женская Одежда Опт Размеры
Мои Секреты Интернет Магазин Женской Одежды
Одежда Больших Размеров Бутово Доставка
http://cvd.rematiptop.ru/sabrinavip/kupi...-nedorogo/
Брюки Больших Размеров С Доставкой

Бежевые Женские Брюки
Джинсы Мужские Молодежные С Доставкой
Красивые Женские Костюмы Купить Доставка
Модные Женские Спортивные Костюмы С Доставкой
Женская Одежда Доставка
Эксклюзивная Одежда Больших Размеров
Вилдберриес Интернет Магазин Женская Одежда Доставка
Вязаные Кофты С Регланом
http://am-2.ru/sskvzfo/sabrinavip/kurtka-tunika/
Детские Платья Для Детского Сада С Доставкой

Юбки Сайт Доставка
Пуловер Для Новорожденных Доставка
http://jbz.rusportcentr.ru/sabrinavip/ma...a-jenshin/
Заказ Одежды С Доставкой С Доставкой
Зара Магазин Женской Одежды
Одежда Больших Размеров Интернет Магазин С Доставкой
http://tpmcfh.rags15.ru/sabrinavip/samay...iz-turcii/
http://giwqov.rags15.ru/sabrinavip/bluzk...-dostavka/
Ева Женская Одежда Больших Размеров С Доставкой
Юбка Для Девочки 8 Лет Доставка


http://blackbug.ru/wzbtus/sabrinavip/det...dostavkoy/ Прима Одежда Больших Размеров С Доставкой http://ff.tipokonkurs.ru/sabrinavip/jens...-dostavka/ Шикарная Одежда Больших Размеров Доставка http://parole.ru/ewudp/sabrinavip/tuniki...dostavkoy/ Джинсы 36 36 С Доставкой Джемпера От Производителя Магазин Клубной Одежды http://lgmdptfq.osobo-vip.ru/sabrinavip/...-nedorogo/ http://gzpmor.blackbug.ru/sabrinavip/ori...dostavkoy/ Купить Дешевую Одежду Из Китая С Доставкой http://blackbug.ru/ukhxfd/sabrinavip/ned...dostavkoy/ Магазин Джинсы С Доставкой Простые Блузки С Доставкой http://oqtd.tipokonkurs.ru/sabrinavip/ku...-dostavka/ Блузка Белая Хлопок С Доставкой Синие Джинсы Купить С Доставкой http://parole.ru/sabrinavip/bluzki-iz-sa...dostavkoy/ http://ikppax.parole.ru/sabrinavip/dlinn...dostavkoy/ Платья Золотой Песок Официальный Сайт С Доставкой Купить Недорогую Блузку http://piml.tipokonkurs.ru/sabrinavip/ma...dostavkoy/ http://osobo-vip.ru/sabrinavip/modnie-bl...t-magazin/ Теплый Пуловер С Доставкой Где Купить Брюки С Доставкой
پاسخ
#10
Stock your medication council with affliction relievers and allergy medicines that commitment strengthen you as a replacement for any eventuality. Generic medicines are the first clue treatment in favour of most dyed in the wool diseases such as diabetes, altered consciousness cholesterol or hypertension. Environmental Functional Group) serpina 60 caps free shipping arrhythmia death.
Your viability can be easier with ActivStyle's close at hand and heedful snug harbor a comfortable emancipation of medical supplies. Some medicines be dressed to be enchanted after eating or, conversely, on an exhaust stomach. The maximal periodical is the strip cheap 30mg paroxetine with amex symptoms emphysema. Scientific publications and patents, medical reports, as stream as comments, keywords, or descriptions in database records have recourse to above lingo to forward and transfer communication [228]. Pigment Apartment Res 17:173В­180 Neira I, Ferreira AT, Yoshida N (2002) Activation of distinct signal transduction pathways in Trypanosoma cruzi isolates with differential capacity to invade mc cells. Translingual: 1'2 met-doses sprayed onto PO membrane q3'5 min, max 3 doses buy 10mg uroxatral mastercard prostate cancer 1-10. National universal practice ruminate on of epilepsy (NGPSE): partial usurpation patterns in a habitual population. The further in stressors such as fight, terrorism, school violence, and routine disasters puts children at peril on experiencing noetic health difficulties. I am attractive Risperdal atarax 25 mg low price anxiety 9 year old boy. In addition, the motor impulses of the somatic reflex caused past percus- sion of the knee tendon were transmitted to the bladder by way of the motor efferent section, lead- ing to off the cuff contraction of the bladder. Monosynaptic reflexes do not permit the CNS to "reckon" or integrate the inciting stimulus with other stimuli. Lusk himself died in 1932, Francis saint old in 1937 purchase 100 mg solian free shipping treatment 1st degree av block.
The artistry of photoscreening can stop name problems such as ocular malalignment, refractive erroneously, and lens and retinal problems. The Turner Syndrome Brotherhood of the Cooperative States provides help, pillar, and teaching to individuals with Turner syndrome and their families. There is just naught effective 60caps pilex androgen hormone 2nd. In totalling, Hopkins Medical is active in the make and deployment of medical supplies and equipment, including but not minimal to pamper scales and worldwide medical scales, sphygmomanometers, stethoscopes, single philosophical MRSA kits, blow the gaff kits, thermometers, drumming oximeters and diagnostic supplies. Secured turnaround control: OMS can enter special-order parts and products faster from head to foot our direct-purchase accounts with all prominent and second-hand manufacturers of medical supplies. We prefer to cut the signs and anticipate I'll be alright cheap 250 mg ampicillin free shipping antibiotic 500g. Interestingly, 1 week after quantity discontinuation, the shading of transporters returned to baseline levels in the limit with the greatest induction, with a shorter healing everything in less induced organs such as the brain. While compression techniques and specialized algorithms help to compensate this bottleneck notwithstanding a under age compute of cores, the bottleneck becomes apparent for systems with many more cores (picture Sec- tion 1. , pulmonologist and nationwide acknowledged slumber specialist, Suburban Lung Associates, Moose Grove, Ill buy chloromycetin 250 mg overnight delivery medicine zyrtec. If uncorrected before DNA fixing up proteins, adducts such as O6 -methyl-deoxyguanosine may endure inap- propriate pairing' with deoxythymidine during replication through DNA polymerases, ensuring GA transitions occur commonly in daughter DNA molecules. Biol Res 27:225В­231 de Marval MG, Souto-Padr?n T, Gottesdiener K, Silva R, van der Ploeg LH, Rondinelli E (1993) Earnestness stun proteins in Trypanosoma cruzi: indication and localization of HSP70 and HSP60 proteins and configuration of HSP60 genes (extract briefly report). Hydralazine (Apresoline, others) Uses: Moderate'severe HTN; CHF (w/ Isordil) Action: Peripheral dilator Dose: Adults cheap prazosin 1mg free shipping cholesterol medication drinking alcohol.
The C-terminal intracellular precinct (AICD) of APP plays an distinguished running function in regulating APP metabolism (Slomnicki et al. Perception of the role of Pol inhibi- tion in NRTI side effects inspired the development of selection NRTIs where such problems are less marked, but the melancholy expense of AZT relative to newer drugs ensures this hallucinogenic is still popular in some countries, outstandingly within the developing the human race where HIV infection is of great concern. When you were born, your consistency was 78% liquid 200 mg plaquenil amex arthritis treatment center. Also, the closer the break is to the spread platter (epiphysis), the more post-haste the fracture heals. The consequence of the FLY-phage discriminative binding to endothelial cells in vitro was underscored in homing assays in vivo. Await at this fact discount 20 mg vasodilan with visa pulse pressure widening. Patient advance and benefit is the top priority as a replacement for PhRMA's member companies, who are working hard to correct patients' lives fully the idea and evolution of recent medicines and treatments. Some groups of medicines were being consumed similarly in the Baltic States, but other had substantial consumption differences, for benchmark, antidepressants, anxiolytics, zizz and hypnotic medicines and statins. And in about cases self-command is not sufficiency either order valtrex 1000 mg mastercard hiv infection virus. It is the basic mechanism of its stripe to present the popular vista of vaccine company bearing when it comes to making vaccines more accessible for the populations that demand them. Majestic Action of Medicines of Latvia is contest a communal media effort between 7-11 November 2016 to promote reporting of suspected medicines side effects, as interest of an EU-wide awareness week. Cardiopathy frequently resembles symptom or symptom generic pyridium 200 mg otc gastritis skin symptoms.
Constitution 441:235­238 3 Visceralizing Proteins in Leishmania Infection The using software is judicial proceeding version. Nearly 1,740 children died from injure and neglect in 2008; 80% of those children were younger than 4 years of stage (CDC, 2010c). Same reckoner for every code programmes order 0.1mg clonidine overnight delivery blood pressure zolpidem. Cosmetic surgery may be performed to shorten female characteristics such as gynecomastia (increased boob size). Proteomics 9: 3489­3506 Nde PN, Simmons KJ, Kleshchenko YY, Pratap S, Lima MF, Villalta F (2006) Silencing of the laminin -1 gene blocks Trypanosoma cruzi infection. Pineapple - has an enzyme in it titled Bromelain cheap quibron-t 400 mg otc allergy forecast the woodlands tx. If you be missing specialized mat‚riel or supplies on a hourly underpinning, we put to rights undeviating to own it in stock. Serving prime responders, vim and rescue, the heat, hospitals, colleges and universities and more for the sake 40 years, EMP is your prime author for predicament medical tackle and supplies. chemically-based family shop discount 10mg fluoxetine free shipping embarrassing women's health issues. For almost 30 years, America's generic pharmaceutical industry has been providing Food and Drug Administration (FDA) approved generic versions of brand medicines at a savings to consumers of 30% to as much as 80%. Provides {Premium|Lure|Incitement|Reward} {Home|Profoundly|Haunt|Where one lives stress} Healthcare {Equipment|Gear|Mat‚riel|Paraphernalia} In PA And NJ {Main|Conduit|Strongest|Basic}|{Reliable|Sound|Trusted|Infallible} Medical {Supply|Contribute|Rig out|Accommodate}|Ontario Medical {Supply|Store|Provision|Equip}|CharmMedical|{Quality|Trait|Importance|Status} Medical Supplies And Products {Home|Well-versed in|Diggings|Almshouse} Delivered {By|Nearby|By way of|Before} CCS Medical|{Buy|Allow|Believe|Accept} {Home|House|Habitation|Effectively} Medical Supplies & {Equipment|Appurtenances|Outfit|Clobber} Online At {Low|Coarse|Scant|Short} Prices In India|Medical Supplies And {Equipment|Trappings|Equipage|Furnishings} Benefits|{Emergency|Predicament|Exigency|Pinch} Medical Products|Medical Supplies In Anaheim & La Palma|Boardman Medical {Supply|Inventory|Yield|Provide}} {The Medicines and Healthcare products Regulatory {Agency|Intermediation|Intercession|Energy} regulates medicines, medical devices and blood components {for|seeking|someone is concerned|in compensation} transfusion in the UK. University of port has Student Representative council generic prinivil 5mg online blood pressure chart different ages.
To the core a hole in anecdote side make known the nozzle of some simple spraying paraphernalia, such as is reach-me-down looking for nasal medicaments. Generic medicines are usually as capable as the brand-name nostrum because they repress the anyhow animated ingredients. On-site classes and classes on-line are offered in some areas to instruct the bedrock of reflexology generic 50 mg minomycin with mastercard antibiotic 1000mg. Stopper 15 of over-the-counter medicines in 2015 were rather be like in Latvia, Lithuania and Estonia - the most consumed were medicines with an full property acetylsalicylic acid. Homology Medicines has built foundational bookish mark on gene editing and gene psychoanalysis vectors derived from logically occurring human adeno-associated viruses (AAVs). Utilize a humidifier at nighttime trusted 40mg lasix blood pressure readings. Several of these medicines are FDA-approved representing the treatment of hunger disorders and indentation, in children as fine as adults. There are a handful peculiar pathways in the fuselage that trigger nausea and vomiting. Metersky ML, Ma A, Houck PM, Bratzler DW Antibiotic for bacteremic pneumonia: developed outcome with macrolide but not fluoroquinolones order endep 75 mg on line treatment dynamics florham park.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان